Aktuality

Najnovšie články

ŠTUDENTKA A VZDUŠNÁ AKROBATKA: VEĽMI RADA SA PREKONÁVAM

07.05.2022

Popri svojej bakalárskej práci má hneď niekoľko voľnočasových a pracovných aktivít. Okrem toho, že sa aktívne venuje rozvoju svojich tanečných schopností, rozvíja aj zaujímavú oblasť, ktorá prepája tanec s gymnastikou – vzdušnú akrobaciu.  

Kedy sovy spia a psíci brešú?

06.05.2022

Tohtoročné Nitrianske univerzitné dni priniesli nezabudnuteľné zážitky aj pre našich najmenších z univerzitnej Materskej škôlky Klások.  

Ocenenie UCM vTrnave v novinárskej súťaži Štúrovo pero 2022

05.05.2022

V dňoch 22. a 23. apríla 2022 sa uskutočnilo vyhodnotenie 28. ročníka celoslovenskej novinárskej súťaže stredoškolákov a vysokoškolákov ŠTÚROVO PERO 2022 v rámci XXXV. ročníka Štúrovho Zvolena.  

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach a stala partnerom EIT Digital

22.04.2022

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa stala externým partnerom EIT Digital a organizačne je začlenená do uzla so sídlom v Budapešti.  

Ako sa začať hýbať - a vydržať pri tom?

22.04.2022

Jedna vec je sledovať výkony športovcov na univerziáde či na olympijských hrách, tlieskať skvelým výkonom a obdivovať ich vytrvalosť. Úplne inou záležitosťou je však naše vlastné športovanie. Ako sa dokázať zdvihnúť z gauča? A nielen raz, ale…  

Ocenenie pre Petra Šedíka z FEM

21.04.2022

Ing. Peter Šedík, PhD., z Ústavu marketingu, obchodu a sociálnych štúdií Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre získal ocenenie Best paper award.  

Zástupcovia Svetovej banky navštívili Košický klaster nového priemyslu – CNIC

21.04.2022

Predseda predstavenstva združenia Košického klastra nového priemyslu (Cassovia New Industry Cluster – CNIC) a riaditeľ Technologického a inovačného parku UPJŠ v Košiciach (TIP UPJŠ), prof. RNDr. Pavol Miškovský, DrSc., a vedúci oddelenia Business &…  

Pedagogická fakulta Univerzity Komenského v Bratislave slávnostne sprístupnila zrekonštruované priestory

21.04.2022

Študenti Pedagogickej fakulty UK sa môžu tešiť z nového interiéru i exteriéru budovy fakulty na Šoltésovej ulici. Dnes 20. apríla 2022 priestory slávnostne otvoril prestrihnutím pásky rektor Univerzity Komenského Marek Števček, dekanka PdF UK Edita…  

Veľvyslanci zavítali do Výskumného centra AgroBioTech. Inovačný deň v Nitrianskom kraji

20.04.2022

V rámci šestnásteho Inovačného dňa zástupcovia zahraničných veľvyslanectiev akreditovaných v Slovenskej republike zavítali aj do Výskumného centra AgroBioTech Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.  

Univerzita Komenského obnovuje najstarší univerzitný klub na Slovensku

20.04.2022

V Mlynskej doline na internátoch Univerzity Komenského v Bratislave dnes znovu otvoria multifunkčné, kultúrno-zábavné centrum UniK. Legendárny priestor študentského klubu pod názvom Unic a neskôr Unique prešiel celkovou rekonštrukciou. Moderné…