Aktuality

Najnovšie články

Ministerka Martina Lubyová rokovala so školskými odborármi

17.01.2019

Zástupcov Odborového zväzu pracovníkov školstva a vedy na čele s predsedom Pavlom Ondekom prijala dnes ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.  

Ministerka Martina Lubyová otvorila zrekonštruovaný blok ŠD Horský park

11.01.2019

Ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová spolu s ministrom financií Petrom Kažimírom dnes slávnostným prestrihnutím pásky otvorili zrekonštruovaný blok Študentského domova Horský park patriaci Ekonomickej univerzite v…  

Výzva na podporu prepojenia vysokoškolského vzdelávania s potrebami praxe vyhlásená

07.01.2019

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR ako sprostredkovateľský orgán pre prioritnú os Vzdelávanie operačného programu Ľudské zdroje vyhlásilo 27. decembra 2018 dopytovo orientovanú výzvu určenú pre vysoké školy pod názvom „Vysoká škola pre…  

Ministerka Martina Lubyová sa oboznámila s postupom rekonštrukcie ŠD Mladá Garda

18.12.2018

Rekonštrukcia izieb vysokoškolského internátu Mladá Garda patriaceho Slovenskej technickej univerzite v Bratislave je v plnom prúde.  

18.12.2018

Spolu 12 nový profesorov vymenoval včera v Prezidentskom paláci prezident SR Andrej Kiska. Slávnostného aktu odovzdania menovacích dekrétov sa za Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zúčastnila štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová.  

Stavebná fakulta Slovenskej technickej univerzity v Bratislave oslávila 80. výročie založenia

11.12.2018

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová sa zúčastnila na slávnostnom zasadnutí Vedeckej rady Stavebnej fakulty Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Zasadnutie sa uskutočnilo pri príležitosti 80. výročia založenia fakulty, vtedy ešte so sídlom…  

Začína sa Týždeň celoživotného učenia, tento rok aj v spolupráci s OECD

29.11.2018

Sériu konferencií, prednášok, dní otvorených dverí i ukážkových hodín prinesie po celom Slovensku v poradí už 19. ročník Týždňa celoživotného učenia(TCU), ktorý sa koná v dňoch od 26. novembra do 2. decembra 2018.  

Reakcia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR na údajný eurofondový škandál

26.11.2018

Rezort školstva reaguje na zavádzajúce informácie médií o údajnom škandále na rezorte školstva a obvinenia poslankyne Veroniky Remišovej.  

Rezort školstva predloží budúci týždeň novelu upravujúcu odoberanie vysokoškolských titulov

26.11.2018

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR zareagovalo na výzvu predsedu parlamentu Andreja Danka a začalo riešiť medializovanú situáciu týkajúcu sa neoprávnenej škandalizácie akademických titulov.  

Vyhlásenie MŠVVaŠ SR k medializovaným informáciám o porušovaní autorských práv v záverečných prácach na VŠ

23.11.2018

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR priebežne pracuje na skvalitňovaní vysokoškolského systému.