Aktuality

Najnovšie články

Univerzita Komenského má štyroch nových profesorov

11.12.2019

Dňa 10. decembra 2019 prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová formálne vymenovala 26 nových vysokoškolských profesorov. Medzi nimi sú aj štyria zástupcovia z Univerzity Komenského.  

Prvá súkromná vysoká škola na Slovensku oslavuje 20 rokov

10.12.2019

Vysoká škola manažmentu (VŠM)/City University of Seattle programy oslávila svoje dvadsaťročné jubileum  

V súťaži Študentská podnikateľská cena 2019 bodovali študenti Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre

09.12.2019

JCI-Slovensko a Združenie podnikateľov Slovenska každoročne vyhlasujú súťaž Študentská podnikateľská cena 2019, ktorej cieľom je podporovať študentov v realizácii svojho podnikateľského sna už počas štúdia.  

Predvianočný punč na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzit priniesol množstvo zábavy, ale aj poznatkov

06.12.2019

Na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre sa 4. decembra konal už 19. ročník tradičného predvianočného podujatia - PUNČ FZKI, ktorý zorganizovala Študentská rada FZKI. Jeho súčasťou boli nielen predajné stánky a voňavý punč, ale…  

Vianočný deň Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre mal aj charitatívny rozmer

06.12.2019

Študenti a priaznivci Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre mohli zažiť predvianočnú atmosféru na jedinečnom podujatí - Vianočný deň FEM.  

Nadácia CLAAS ocenila autorov bakalárskych prác z Technickej fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre

05.12.2019

Nadácia Claas s cieľom podporovať budúci vývoj poľnohospodárstva a poľnohospodárskej techniky udeľuje každoročne ceny International Student Prize za obhájené bakalárske práce zamerané na poľnohospodársku techniku.  

Na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre zasadalo plénum Rady vysokých škôl SR

05.12.2019

Zasadnutie sa konalo v utorok 3. decembra 2019 v Aule Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.  

Kukučka? Parazituje na druhých, ale ani ona to nemá v živote ľahké

05.12.2019

Nehaňte kukučku. S týmto názvom vyšla profesorovi biológie na Trnavskej univerzite v Trnave a behaviorálnemu ekológovi Alfrédovi Trnkovi nová kniha.  

Imatrikulačný ples Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre: Kandráčovci vytvorili elektrizujúcu atmosféru

04.12.2019

Ako je už dlhé roky zvykom, prijatie nových študentov na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre býva spojené so slávnostným imatrikulačným plesom. Tento rok sa konal už šesťdesiaty prvýkrát.  

Riaditeľ odboru policajnej kynológie a hipológie ocenil Ekonomickú univerzitu v Bratislave za dlhoročnú spoluprácu

03.12.2019

Pri príležitosti 70. výročia vzniku policajnej kynológie na Slovensku udelil Ján DUDÁK, riaditeľ odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Ferdinandovi DAŇOVI, rektorovi Ekonomickej univerzity…