Aktuality

Najnovšie články

Katedra translatológie v medzinárodnom projekte

08.09.2021

Začiatkom roka 2021 žiadalo konzorcium európskych univerzitných a mimouniverzitných pracovísk o schválenie grantu z prostriedkov fondu AMIF (Asylum, Migration and Integration Fund) Európskej komisie.  

Na čele Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory bude aj najbližšie tri roky Emil Macho. Je aj členom Správnej rady Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre.

08.09.2021

O novom vedení Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory rozhodli delegáti 34. Valného zhromaždenia SPPK, ktoré sa konalo 7. septembra v Nitre. Zúčastnila sa na ňom aj rektorka SPU Klaudia Halászová.  

Prezidentka vymenovala profesora Olivera Moravčíka za rektora Slovenskej technickej univerzity v Bratislave

07.09.2021

Dr. h. c., prof. h. c., prof. Dr. Ing. Oliver Moravčík je rektorom Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Do funkcie ho dnes vymenovala prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Akademický senát STU zvolil profesora Moravčíka v…  

Michaela Balcová, absolventka Fakulty hospodárskej informatiky získala zlatú medailu na Paralympijských hrách v Tokiu

07.09.2021

Slovenskí boccisti v zložení Samuel Andrejčík, Michaela Balcová a Martin Strehársky získali na PH 2020 v Tokiu zlaté medaily v súťaži párov v disciplíne Boccia.  

Do kosenia Kopaneckých lúk v Slovenskom raji sa zapojili aj študenti Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva

02.09.2021

Zachovanie, záchrana a obnova vzácnych biotopov sú najdôležitejšie kroky ako prispieť k zachovaniu a zvyšovaniu unikátnej biodiverzity Slovenska. Tradičné kosenie ručnou kosou je najšetrnejším, najefektívnejším a najekologickejším spôsobom regulácie…  

Univerzita Komenského v prestížnom rebríčku: Ako obstála vo svetovej konkurencii?

30.08.2021

V tohtoročnom hodnotení šanghajského rebríčka najlepších vysokých škôl na svete sa ako jediná slovenská univerzita umiestnila Univerzita Komenského (UK) v Bratislave.  

Akademický rok je za dverami, čo čaká vysokoškolákov? Odkaz šéfa rektorskej konferencie

27.08.2021

Slovenská rektorská konferencia (SRK) spolupracuje s regionálnymi úradmi verejného zdravotníctva na podmienkach pre výučbu v akademickom roku 2021/2022.  

Práca popri štúdiu: Ako získať späť zaplatené odvody a dane

27.08.2021

V čase rastúcich cien bývania a životných nákladov je financovanie štúdia čoraz náročnejšie. Mnohí študenti nedokážu ani s finančnou podporou rodičov pokryť všetky náklady. Preto práca študentov počas štúdia je viac pravidlom ako výnimkou. S touto…  

Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre navštívil minister pôdohospodárstva Samuel Vlčan

24.08.2021

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan navštívil 23. augusta Slovenskú poľnohospodársku univerzitu v Nitre. S rektorkou Klaudiou Halászovou a ďalšími zástupcami univerzity diskutoval o súčasnom postavení SPU v celoslovenskom…  

Zasadol krízový štáb Univerzity Komenského: Výučbu odporúča realizovať hybridne

24.08.2021

Výučba v blížiacom sa zimnom semestri akademického roka 2021/2022 sa má na Univerzite Komenského (UK) v Bratislave realizovať hybridne, to znamená časť prezenčne a časť dištančne.