Aktuality

Najnovšie články

Prvý dotyk so slobodou

07.12.2019

Interaktívna výstava pripomínajúca 30. výročie Nežnej revolúcie a apelujúca na hodnoty a symboliku, ktoré sú s ňou spojené bola otvorená 14. 11. 2019 o 15:30 v priestoroch Verejnej knižnice Jána Bocatia na Hlavnej 48 v Košiciach.  

Predvianočný punč na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzit priniesol množstvo zábavy, ale aj poznatkov

06.12.2019

Na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre sa 4. decembra konal už 19. ročník tradičného predvianočného podujatia - PUNČ FZKI, ktorý zorganizovala Študentská rada FZKI. Jeho súčasťou boli nielen predajné stánky a voňavý punč, ale…  

Vianočný deň Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre mal aj charitatívny rozmer

06.12.2019

Študenti a priaznivci Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre mohli zažiť predvianočnú atmosféru na jedinečnom podujatí - Vianočný deň FEM.  

Nadácia CLAAS ocenila autorov bakalárskych prác z Technickej fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre

05.12.2019

Nadácia Claas s cieľom podporovať budúci vývoj poľnohospodárstva a poľnohospodárskej techniky udeľuje každoročne ceny International Student Prize za obhájené bakalárske práce zamerané na poľnohospodársku techniku.  

Na Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre zasadalo plénum Rady vysokých škôl SR

05.12.2019

Zasadnutie sa konalo v utorok 3. decembra 2019 v Aule Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre.  

Kukučka? Parazituje na druhých, ale ani ona to nemá v živote ľahké

05.12.2019

Nehaňte kukučku. S týmto názvom vyšla profesorovi biológie na Trnavskej univerzite v Trnave a behaviorálnemu ekológovi Alfrédovi Trnkovi nová kniha.  

Imatrikulačný ples Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre: Kandráčovci vytvorili elektrizujúcu atmosféru

04.12.2019

Ako je už dlhé roky zvykom, prijatie nových študentov na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre býva spojené so slávnostným imatrikulačným plesom. Tento rok sa konal už šesťdesiaty prvýkrát.  

Riaditeľ odboru policajnej kynológie a hipológie ocenil Ekonomickú univerzitu v Bratislave za dlhoročnú spoluprácu

03.12.2019

Pri príležitosti 70. výročia vzniku policajnej kynológie na Slovensku udelil Ján DUDÁK, riaditeľ odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Ferdinandovi DAŇOVI, rektorovi Ekonomickej univerzity…  

Výskumne a technicky orientované univerzity podpísali inovovanú zmluvu o Združení

03.12.2019

Univerzita Komenského v Bratislave, Slovenská technická univerzita v Bratislave, Technická univerzita v Košiciach, Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, Žilinská univerzita v Žiline, Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre a Univerzita…  

Fakulty Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa predstavili v Michalovciach

02.12.2019

V športovej hale Gymnázia P. Horova v Michalovciach sa 26. novembra uskutočnil Veľtrh vysokých škôl, na ktorom sa prezentovali univerzity zo Slovenska a Českej republiky. Nechýbala ani Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre.