Aktuality

Najnovšie články

Unikát: Hydrotechnické laboratórium na Stavebnej fakulte Slovenskej technickej univerzity v Bratislave

03.02.2020

Na prvý pohľad možno nenápadné, a pritom unikátne pracovisko nájdeme v suteréne bloku B Stavebnej fakulty na Radlinskej ulici.  

Biatlon a bežecké lyžovanie na Univerzite Mateja Belu v Banskej Bystrici

03.02.2020

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici založila koncom októbra 2019 športový klub UMB BIATHLON TEAM n.o.  

Kam na vysokú: Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre na prezentačnej výstave v Nitre

02.02.2020

Blíži sa čas podávania prihlášok na vysoké školy. Množstvo žiakov stredných škôl už teraz uvažuje nad výberom vhodnej školy a študijného programu.  

Stretnutie s expertmi z Joint Research Center a Európskej komisie na pôde Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

02.02.2020

V dňoch 23. a 24. januára 2020 sa na pôde univerzity uskutočnilo stretnutie predstaviteľov Divízie technologického transferu Spojeného výskumného centra, Brusel (JRC) a nominovaných expertov Európskej komisie s rektormi košických univerzít (UPJŠ,…  

Medzinárodné ocenenie pre Fakultu managementu Univerzity Komenského v Bratislave aj v roku 2019

02.02.2020

FM UK získala aj za rok 2019 prestížne ocenenie v uznávanom rankingu Eduniversal. Už jedenástykrát v rade bola Fakulta managementu zaradená medzi najlepšie Business Schools sveta.  

Roadshow Kam na vysokú odštartovala dnes v Trnave. Zajtra nás čaká Nitra

28.01.2020

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre sa aj v tomto roku zúčastní na sérii výstav Kam na vysokú, ktoré majú pomôcť maturantom a budúcim vysokoškolákom pri správnom výbere univerzity.  

JANA POHANIČOVÁ: TOP 5 medailónov slovenských vedcov v roku 2019

27.01.2020

Národné centrum pre popularizáciu vedy a techniky v spoločnosti pri CVTI SR spracovalo a zverejnilo v roku 2019 na YouTube ďalšie medailóny slovenských vedcov. Z tých, ktoré najviac zaujali, sme zostavili rebríček TOP 5 v poradí: Mgr. Eszter Bögi,…  

Technická fakulta Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa už po siedmy raz prezentovala v Mlynoch

25.01.2020

Po predchádzajúcich úspešných ročníkoch Dňa otvorených dverí Technickej fakulty SPU v Nitre v obchodnom centre Galéria Mlyny sa fakulta pod vedením dekana prof. Romana Gálika, 23. januára opäť úspešne prezentovala širokej verejnosti.  

Univerzita Komenského v Bratislave súčasťou európskej superuniverzity: v Bratislave sa stretli zástupcovia deviatich univerzít projektu ENLIGHT

25.01.2020

V Bratislave sa koná stretnutie zástupcov deviatich univerzít, ktoré idú spoločne podať projekt ENLIGHT umožňujúci študentom získať vzdelanie naraz na deviatich univerzitách.  

Oracle Academy pre lektorov a učiteľov na slovenských vysokých školách

25.01.2020

Podporujúci člen EUNIS-SK, Oracle Slovensko, oznamuje začiatok bezplatných školení Oracle Academy pre lektorov a učiteľov na slovenských vysokých školách.