Často kladené otázky - PrihlaskaVS.sk

#143

Chcem sa prihlásiť na záhradnú architektúru v Nitre a neviem, kde si mám stiahnuť prihlášku na talentové skúšky.Ďakujem za porozumenie.

#203

Dobrý deň, chcel by som sa Vás spýtať aká je cena za prihlášku na Vysokú školu? Koľko stojí školné?

Informácie týkajúce sa výšky poplatku za prihlášku na vysokú školu ako aj výšku školného sa dozviete buď na študijnom oddelení fakulty príslušnej vysokej školy, webovej stránke alebo na stránke PortálVŠ pod jednotlivými študijnými programami v časti "Prihláška a poplatky" . Kontaktné údaje nájdete aj na stránke portál VŠ, ak si kliknete na príslušnú vysokú školu a fakultu.

#303

Prihláška na výšku, ktorá je na webe ministerstva školstva postačuje ako riadna prihláška? Stačí ak ju vytlačím a vyplním alebo musím kúpiť prihlášku v obchode?

Prihlášky na všetky stupne štúdia, ktoré sú uverejnené na stránke MŠVVaŠ SR, si môžete vytlačiť a následne vyplniť.

#483

Chcem si podať prihlášku na sociálnu prácu KU v Ružomberku , chcem sa spýtať - kde sa budú konať skúšky ? Z čoho budú pozostávať ? Čo všetko potrebujem podať ku prihláške ?

Všetky dôležité informácie týkajúce sa prijímacieho konania je vysoká škola povinná uviesť na svojich webových stránkach. Prípadne sa môžete obrátiť priamo na študijné oddelenie fakulty kontrétnej vysokej školy. Kontaktné údaje nájdete aj na stránke portál VŠ, po kliknutí na konkrétnu fakultu vysokej školy sa nachádzajú na pravej strane.

#2563

Dobrý deň, ako mám zadať prihlášku na externé štúdium, ak v prehľade VŠ a ich študijných odborov je zaradená aj externá forma, ale pri zadávaní prihlášky nie je možnosť túto externú formu vybrať.

Dobrý deň,
v takomto prípade kontaktujte helpdesk PrihláškyVŠ, kde Vám s daným problémom pomôžu.

#2583

Dobrý večer.Dnes som si podala elektronickú prihlášku na Univerzitu Konštantína Filozofa,Fakulta prírodných vied a rada by som sa spýtala,aký je variabilný symbol,resp.kde ho nájdem.Je to tento symbol PVS-1112-UKF-000059 alebo to má byť niečo iné? Ďakujem za skorú a presnú odpoveď.

Dobrý deň,
centrálna elektronická prihláška www.prihlaskavs.sk svojím užívateľom nezasiela variabilné symboli. Preto musíte použiť fakturačné údaje uvedené na webovej stránke fakulty vzťahujúce sa pre papierovú prihlášku.

#2584

Dobrý deň, mám problém so stiahnutím PDF formátu prihlášky pre tlač. Dostávam oznámenie popri okne so sťahovaním, že "danú lokalitu so súborom nemožno nájsť, skúste prosím neskôr".

Dobrý deň,
problém so stiahnutím PDF formátu prihlášky môže byť aj v tom, aký prehliadač používate. Z uvedeného dôvodu skúste používať iný prehliadač.

#2585

Prosím o odstránenie prihlášky alebo možnosť prepísať údaje z dôvodu chybného poskytnutia čísla občianskeho preukazu.

Ak už bola prihláška podaná, nie je možné ju odstrániť ani zmeniť. Môžete si jedine nanovo vypísať novú prihlášku so správnymi údajmi. Škola bude brať do úvahy iba správne vyplnenú prihlášku, ktorú obdrží poštou.

#2586

Dobrý deň, Chcela by som vedieť, či registrácia, a teda aj podanie elektronickej prihlášky na stránke PrihláskaVS.sk sú platné aj pre školu Akadémia policajného zboru v Bratislave. Skúšala som sa zaregistrovať na stránke školy, ale boli tam nejaké technické komplikácie, preto by som sa chcela zaregistrovať na Vašej stránke, avšak nie som si istá, či to má rovnakú platnosť. Za odpoveď vopred ďakujem.

Dobrý deň,
centrálna elektronická prihláška je spustená pre všetky vysoké školy na Slovensku. Jediný rozdiel medzi vysokými školami je v úrovni zapojenia sa do centrálnej elektronickej prihlášky. Všetky informácie ohľadom zapojenia sa jednotlivých škôl do projektu centralnej elektronickej prihlášky nájdete na danej linke http://www.portalvs.sk/sk/prihlaskavs-informacie.

#2603

Dobrý deň, chcela by som sa Vás spýtať či pri posielaní elektronickej prihlášky cez portál VS je zlacnený poplatok, ktorý majú uvedené školy na svojich stránkach, nakoľko mi bolo povedané, že školy neuznávajú prihlášky cez Váš portál za elektronické. Posielala som na Ekonomickú univerzitu v Bratislave, Univerzitu Mateja Bela v BB a Žilinskú univerzitu. Ďakujem

Dobrý deň,
centrálna elektronická prihláška je určená pre všetky vysoké školy na Slovensku, pričom sú do projektu zapojené rôznou úrovňou zapojenia. Podrobnejšie informácie ohľadom úrovne zapojenia vysokých škôl do projektu centrálnej elektronickej prihlášky nájdete na danej linke http://www.portalvs.sk/sk/prihlaskavs-informacie. Skôr ako zaplatíte poplatok si radšej zistite na študijnom oddeliní príslušnej fakulty, akú výšku poplatku máte zaplatiť, aby Ste predišli zbytočným problémom.

#2604

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či prírodovedecká fakulta UK akceptuje vaše prihlášky..?

Všetky informácie ohľadom akceptovania a zapojenia sa jednotlivých vysokých škôl do projektu centrálnej elektronickej prihlášky nájdete na stránke www.portlavs.sk v menu STUDENT v časti "Prihláška na VŠ" pod "Dôležitými informáciami pre uchádzačov".

#2607

Dobrý deň. Prosím Vás o zrušenie prihlášky a to z dôvodu chybného zadania študijných odborov a ich postupnosti.

Dobrý deň,

v systéme centrálnej elektronickej prihlášky CEP sa už podané prihlášky nevymazávajú. Môžete si však vytvoriť novú prihlášku už so správne zadanými odpormi.

#2678

Prajem príjemný deň Moja dcéra si podala prihlášku na Masarykovu univerzitu v Brne. Absolvovala sciotesty a TSP-testy. Percentilne nevyhovela. Je ešte nejaká možnosť dodatočne sa uchádzať o štúdium na vysokej škole v Brne? Podmienkou nie je Masarykova univerzita. Za Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem.

Dobrý deň,
stránka www.portalvs.sk sa venuje slovenským vysokým školám. Ale ak by mala dcéra záujem študovať na Slovesnku, v tom prípade Vam vieme poradiť.

#2680

Dobrý deň, chcela by som sa Vás spýtať, mám jeden veľký problém. Nezobrali ma na vysokú školu, či sa dajú ešte poslať prihlášky na vysokú školu. Prosím Vás kontaktujte ma na e-mail. Ďakujem pekne.

Dobrý deň,

ak máte záujem o poskytnutie informácií ohľadom dodatočných termínov na príjimanie prihlášok na vysokoškolské štúdium, tak Vám viem poradiť iba toľko, že všetky informácie sa nachádzajú na stránke PortálVŠ a PrihláškaVŠ v aktualitách.

#2684

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať ako je to s platením vysokoškolského štúdia. Som študentom TnUni. práve som ukončil 1.ročník čiže 2. semester. Študujem na dennom štúdiu. Chcel by som prestúpiť na STU do BA. Chcem sa teda opýtať či by som musel platiť nejaký poplatok za prekročenie štandardnej dĺžky štúdia. Niekto mi vraví že nemusím lebo že do 26. roku života mi to platí všetko štát. Mám 20rokov. A iný že kedže som študoval 1rok v tn tak mi štát zaplatí iba tie zvyšné 2roky. A že jeden si budem musieť zaplatiť sám. Prosím o skorú odpoveď nakoľko sa hlásim na 2.kolo prijímacieho konania na STU.

#2688

Chcel by som sa spýtať či existuje nejaká stránka kde by som našiel ešte školy, ktoré majú druhe kolo prijímacieho konania ďakujem...

Dobrý deň, informácie ohľadom dodatočných termínov na podávanie prihlášok na vysokoškolské štúdium nájdete na stránke www.portalvs.sk v menu "Študent " pod Termínami.

#2801

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, čo sa dá robiť v prípade že termíny prijímacích skúšok na rôzne vysoké školy mi vyšli na ten istý deň.

Dobrý deň, môžete kontaktovať vysoké školy s tým, že Vám na ten istý deň určili termín príjimacej skúšky. Už je potom na vysokej škole, či Vám vyjde v ústrety a ponúkne Vám náhradný termín.

#2802

Dobrý večer, chcel by som zrušiť prihlášku ktorú som si vyplnil ako číslo 1, kvôli problému ktorý som vyriešil neskôr. Dalo by sa to nejako zrušiť?

Dobrý deň,

už podané prihlášky nie je možné zrušiť.

#2823

Dobrý deň, ja by som sa chcela spýtať či na externé štúdium môže poslať prihlášku aj nezamestnaný človek.

Na vysokú školu externé štúdium si môže podať prihlášku aj nezamestnaný človek. Ide už o zváženie, či vám vyhovuje externé štúdium (za ktoré sa obvykle platí) alebo denné štúdium. Avšak vysoká škola nerobí rozdiely pri uchádzačoch.

#2980

Nechtiac som podal zle vyplnenú prihlášku poprosím o jej storno alebo ak to môžem urobiť sám, tak ako to mám spraviť?

Prihlášky, ktoré sú už podané, nie je možné upravovať, nakoľko sa uzamknú. Je nutné si chybné údaje opraviť a opäť vytvoriť a podať novú prihlášku.

#2981

Dobrý deň, rád by som sa informoval ohľadom potvrdenia o zdravotnej spôsobilosti k štúdiu na vysokej škole, ktoré niektoré VŠ vyžadujú. Ide konkrétne o to, že na staršej verzii prihlášky na 1. stupeň (11/2006) sa na konci 2. strany nachádzala pod kolonkou "Potvrdenie o správnosti údajov" samostatná kolonka o zdravotnej spôsobilosti určená na vyplnenie lekárom. Avšak, na novšej verzii prihlášky vydanej Ministerstvom školstva (09/2013) sa už táto kolonka vôbec nenachádza. Vysvetlenie som nenašiel ani na 4. strane prihlášky v "Pokynoch na vyplnenie prihlášky", ani na internete.

Keďže v roku 2013 MŠVVaŠ upravilo prihlášky pre 1. a 2. stupeň štúdia je nutné použiť už novší formát prihlášky. Ak vysoká škola požaduje aj potvrdenie zdravotnej spôsobilosti, tak v takom prípade lekár potvrdí zdr. spôsobilosť na samostatný papier,  ktorý priložíte k prihláške ako prílohu.

#2984

Dobrý deň, chcem sa spýtať, prihlášku som potvrdila aj vytlačila, ale zistila som ,že mi tam niečo chýba? ako tam mám tie údaje doplniť .Ďakujem

Pokiaľ ste si podávali centrálnu elektronickú prihlášku (www.prihlaskavs.sk) je možné si chybné údaje opraviť a vytvoriť a podať si novú prihlášku.

#2986

Dobrý deň, aké sú možnosti v prípade, že som sa nedostal na VŠ cez príjmacie skúšky? Inak povedané, existujú univerzity, ktoré prijímajú študentov aj v neskorších termínoch? Ak áno, ktoré?

Dobrý deň,
sú vysoké školy, ktoré majú vypísané dodatočné termíny na podávanie prihlášok. Tieto termíny si môžete pozrieť na danej linke: http://www.portalvs.sk/sk/terminy

#3183

Ak si vytvorím elektronickú prihlášku, je nutné si vytvoriť aj papierovú prihlášku?

Ak si podávate prihlášku v elektronickej forme, stačí ak si zo systemu, v ktorom bola prihláška vytvorená vytlačíte a takto vytlačenú prihlášku s požadovanými prílohami zašlete na adresu príslušnej fakulty.

#3184

Ako doložiť potrebné prílohy k elektronickej prihláške?

Ak bola prihláška vytvorená a podaná elektronickou formou, následne si takto vytvorenú prihlášku vytlačíte a k tejto vytlačenej forme priložíte povinné prílohy a zašlete poštou na adresu vysokej školy resp. fakulty.

#3185

Aký poplatok uhradiť ak si na tú istú fakultu podávam viac prihlášok?

Ak si podávate na tú istú fakultu viac prihlášok, tak musíte uhradiť poplatok za každú jednu prihlášku. Poplatok za prijímacie konanie sa vzťahuje na prihlášku.

#3186

Ak mám na vytvorenej prihláške 2 študijné programy, musím platiť aj 2 poplatky?

Ak máte vytvorenú prihlášku, na ktorej Ste uviedli 2 študijné programy, platíte iba jeden poplatok. Poplatok za prijímacie konanie sa vzťahuje na prihlášku a nie na počet uvedených študijných programov na prihláške. 

#3243

Dobrý deň, do papierovej prihlášky som zabudla pripísať email, je to problém ? Ďakujem za odpoveď.

Ak je v papierovej prihláške aspoň telefonné čislo, vysoká škola Vás vie v prípade potreby kontaktovať.

#3315

Keďže som nestihol termín podania prihlášky, chcel by som sa spýtať, či je ešte možné podať si prihlášku?

Prihlášku na vysokoškolské štúdium je možné podať len v termíne, ktorý určí vysoká škola. V prípade, že vysoká škola nevypísala dodatočný termín na podávanie prihlášok, musíte si počkať na ďalší akademický rok a včas prihlášku podať. 


Pridajte otázku