Aktuality

Najnovšie články

V Izraeli sa rokovalo o vedecko-technickej spolupráci medzi MŠVVaŠ SR a MVaT IL

18.05.2017

Zástupcovia Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky pod vedením ministra Petra Plavčana rokovali so zástupcami Ministerstva vedy a techniky štátu Izrael, ktorých viedol izraelský minister Ofir Akunis. Pracovné stretnutie…  

Poznáme laureátov ocenenia Vedec roka SR 2016

18.05.2017

Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedecko-technických spoločností tento rok vyhlásili jubilejný 20. ročník oceňovania významných slovenských vedcov, technológov a mladých výskumníkov zo všetkých…  

Minister školstva Peter Plavčan navštívil Múzeum holokaustu v Seredi

15.05.2017

Bývalý koncentračný tábor v Seredi, v súčasnosti Múzeum holokaustu, navštívil dnes minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan v súvislosti so snahou upozorniť na aktuálny nárast extrémizmu v spoločnosti a s cieľom poukázať na riziká…  

Pod vedením štátneho tajomníka Petra Krajňáka sa uskutočnil 2. okrúhly stôl o školských knižniciach

15.05.2017

Na pôde ministerstva sa dnes z iniciatívy štátneho tajomníka Petra Krajňáka uskutočnil 2. okrúhly stôl k téme fungovania školských knižníc na základných a stredných školách.  

Víťazstvo nad fašizmom si v Šintave pripomenuli aj za účasti štátnej tajomníčky Oľgy Nachtmannovej

09.05.2017

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová sa dnes v obci Šintava (okr. Galanta) zúčastnila na slávnostnom programe 72. výročia oslobodenia - víťazstva nad fašizmom.  

Otvorená akadémia otvára dvere

09.05.2017

V piatok 5. mája Slovenská akadémia vied za účasti ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR Petra Plavčana prezentovala spustenie stratégie OTVORENÁ AKADÉMIA.  

Na Malte sa konalo neformálne stretnutie ministrov členských štátov EÚ zodpovedných za výskum

08.05.2017

Dňa 3. mája 2017 sa vo Vallette na Malte uskutočnilo neformálne stretnutie ministrov členských štátov EU zodpovedných za výskum. Slovenskú republiku na stretnutí zastupoval minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan.  

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová zavítala na akademickú pôdu Filozofickej fakulty TU v Trnave

08.05.2017

Štátna tajomníčka Ministerstva, školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová dnes navštívila akademickú pôdu Filozofickej fakulty Trnavskej univerzity v Trnave.  

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová prijala predsedu bieloruského štátneho výboru pre vedu a technológiu

03.05.2017

Predsedu bieloruského štátneho výboru pre vedu a technológiu Alexandra Šumilina prijala v piatok 28. apríla 2017 štátna tajomníčka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Oľga Nachtmannová.  

Zástupcovia ministerstva navštívili Spojený ústav jadrových výskumov v Dubne

03.05.2017

Spojený ústav jadrových výskumov (SÚJV) v ruskom Dubne navštívili včera minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Plavčan a generálny riaditeľ Sekcie vedy a techniky MŠVVaŠ SR Marek Hajduk v sprievode mimoriadneho a splnomocneného…