Aktuality

Najnovšie články

Na UK v Bratislave otvorili 99. akademický rok

26.09.2017

V poradí už 99. akademický rok otvorili dnes na pôde Univerzity Komenského v Bratislave. Na slávnostnom podujatí v aule univerzity na Šafárikovom námestí sa zúčastnila aj ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.  

V Novom Sade sa diskutovalo o ďalšom rozvoji spolupráce v oblasti vzdelávania v rámci formátu Čína + 16

25.09.2017

V poradí už 5. dialóg o politike vzdelávania v rámci formátu spolupráce Čína + 16 stredo- a východoeurópskych krajín sa uskutočnil včera v srbskom meste Novy Sad aj za účasti zástupcov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.  

Prešovská univerzita vstúpila do tretej dekády svojho fungovania

21.09.2017

Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Krajňák i prorektor Karlovej univerzity v Prahe prof. Jan B. Lášek boli medzi vyše 450 hosťami na slávnostnom otvorení akademického roku 2017/18 na Prešovskej univerzite (PU) v…  

Ministerka školstva Martina Lubyová zrušila výzvu na podporu dlhodobého strategického výskumu a vývoja

21.09.2017

Výzva na predkladanie Žiadostí o nenávratný finančný príspevok (NFP) na podporu dlhodobého strategického výskumu a vývoja v oblastiach špecializácie RIS3 SK (DSV), ku ktorej sa vo svojom liste vyjadrovali rektori slovenských výskumných univerzít a…  

Študentov Prešovskej univerzity čakajú v novom akademickom roku prednášky vo vynovenej aule

20.09.2017

Tak ako každý rok, aj tieto letné prázdniny využila Prešovská univerzita v Prešove (PU) na rozsiahlu rekonštrukciu svojich objektov.  

Novou ministerkou školstva sa stala Martina Lubyová

14.09.2017

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska dnes vymenoval za ministerku školstva, vedy, výskumu a športu SR JUDr. Mgr. Martinu Lubyovú, PhD.  

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová na spoločnom rokovaní vlád Slovenskej a Českej republiky

10.09.2017

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová sa v pondelok 4. septembra 2017 na zámku v Ledniciach zúčastnila za Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky na spoločnom rokovaní vlád Slovenskej a Českej republiky.  

IVP sa vo svojom komentári venuje otázke vnútornej organizácie vysokých škôl

04.09.2017

Prehlbovanie autonómie vysokých škôl na Slovensku sa doposiaľ sústredilo najmä na hospodársku a ekonomickú oblasť, menej už na oblasť ich organizácie a riadenia. Práve na túto oblasť zameral svoju pozornosť Inštitút vzdelávacej politiky (IVP) vo…  

Vysokoškoláci už môžu žiadať o zvýhodnené pôžičky z FNPV

10.08.2017

Od tohto týždňa už môžu študenti vysokých škôl predkladať žiadosti o pôžičku z Fondu na podporu vzdelávania (FNPV), ktorý zverejnil podmienky poskytovania pôžičiek pre akademický rok 2017/2018.  

Inštitúcie a organizácie už môžu nominovať vedcov na Ceny za vedu a techniku v roku 2017

10.08.2017

Udeľovanie Ceny za vedu a techniku sa stalo tradičnou súčasťou Týždňa vedy a techniky na Slovensku. Oceňovanie sa koná už od roku 2014, kedy nahradilo dovtedy udeľovanú Cenu ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR. Vybraní kandidáti budú…