Aktuality

Najnovšie články

Ministerka školstva Martina Lubyová prijala predstaviteľov Slovenskej rektorskej konferencie

04.10.2017

Prezidenta Slovenskej rektorskej konferencie (SRK) Rudolfa Kropila a dvoch viceprezidentov SRK Karola Mičietu a Mareka Šmida prijala včera ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.  

Program ERASMUS+ oslavuje 30. výročie

29.09.2017

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová sa včera zúčastnila na konferencii k 30. výročiu programu Erasmus+ v Európe, ktoré je zároveň 20. výročím fungovania tohto programu na Slovensku.  

Už jedenásta Noc výskumníkov sa koná práve dnes

29.09.2017

Aj v tomto roku sa Slovensko zapája do celoeurópskej iniciatívy na popularizáciu vedy s názvom Európska noc výskumníkov. Bohatý program prestavujúci zaujímavosti zo sveta vedy a objavovania je dnes 29. septembra 2017 pripravený pre návštevníkov v…  

Na UK v Bratislave otvorili 99. akademický rok

26.09.2017

V poradí už 99. akademický rok otvorili dnes na pôde Univerzity Komenského v Bratislave. Na slávnostnom podujatí v aule univerzity na Šafárikovom námestí sa zúčastnila aj ministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina Lubyová.  

V Novom Sade sa diskutovalo o ďalšom rozvoji spolupráce v oblasti vzdelávania v rámci formátu Čína + 16

25.09.2017

V poradí už 5. dialóg o politike vzdelávania v rámci formátu spolupráce Čína + 16 stredo- a východoeurópskych krajín sa uskutočnil včera v srbskom meste Novy Sad aj za účasti zástupcov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.  

Prešovská univerzita vstúpila do tretej dekády svojho fungovania

21.09.2017

Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Peter Krajňák i prorektor Karlovej univerzity v Prahe prof. Jan B. Lášek boli medzi vyše 450 hosťami na slávnostnom otvorení akademického roku 2017/18 na Prešovskej univerzite (PU) v…  

Ministerka školstva Martina Lubyová zrušila výzvu na podporu dlhodobého strategického výskumu a vývoja

21.09.2017

Výzva na predkladanie Žiadostí o nenávratný finančný príspevok (NFP) na podporu dlhodobého strategického výskumu a vývoja v oblastiach špecializácie RIS3 SK (DSV), ku ktorej sa vo svojom liste vyjadrovali rektori slovenských výskumných univerzít a…  

Študentov Prešovskej univerzity čakajú v novom akademickom roku prednášky vo vynovenej aule

20.09.2017

Tak ako každý rok, aj tieto letné prázdniny využila Prešovská univerzita v Prešove (PU) na rozsiahlu rekonštrukciu svojich objektov.  

Novou ministerkou školstva sa stala Martina Lubyová

14.09.2017

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska dnes vymenoval za ministerku školstva, vedy, výskumu a športu SR JUDr. Mgr. Martinu Lubyovú, PhD.  

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová na spoločnom rokovaní vlád Slovenskej a Českej republiky

10.09.2017

Štátna tajomníčka Oľga Nachtmannová sa v pondelok 4. septembra 2017 na zámku v Ledniciach zúčastnila za Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky na spoločnom rokovaní vlád Slovenskej a Českej republiky.