Aktuality

Najnovšie články

Chcete poznať príležitosti kultúry či kreatívneho priemyslu? Registrujte sa na prvé z podujatí programu Horizont Európa

24.02.2021

Kultúra a tvorivý priemysel sú taktiež súčasťou európskeho programu Horizont Európa. Aktuálne sa môžete registrovať na jedno z prvých podujatí programu, ktoré bude hľadať nové príležitosti, práve v tejto oblasti.  

MŠVVaŠ SR vyhlasuje výberové konanie na členov Akreditačnej komisie v oblasti práce s mládežou

24.02.2021

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky vyhlasuje doplňujúce výberové konanie na členov Akreditačnej komisie (AK) v oblasti práce s mládežou (ďalej „AK“) v zmysle Zákona č. 282/2008 Z. z. o podpore práce s mládežou.  

B. Gröhling: Materské školy v priestoroch vysokých škôl pomáhajú zvyšovať dostupnosť vzdelávania

23.02.2021

Zatraktívnenie akademického prostredia aj rozširovanie kapacít materských škôl. Oba tieto ciele sa skĺbili v koncepte materskej školy umiestnenej v priestoroch vysokej školy. Pomoc pri zosúladení pracovného a rodinného života vlani už…  

Štátny inštitút odborného vzdelávania je koordinátorom projektu QUANTUM

23.02.2021

Projekt QUANTUM je zameraný na podporenie relevantnosti a efektívnosti poskytovania odborného vzdelávania a prípravy (OVP) a jeho prínosu k zamestnanosti v Európe.  

Sériu prednášok o vírusoch otvárajú epidémie v minulosti

23.02.2021

Vírusy sa stali témou najnovšieho cyklu prednášok Veda v CENTRE. Prvá z nich čerpá z histórie. Rozšírte si obzory a formou videozáznamu zistite čo o epidémiách hovorí minulosť.  

Európsky parlament ponúka rozhovory a semináre pre mládež

22.02.2021

Európsky parlament organizuje rôzne online prezentácie pre študentov stredných a vysokých škôl a ďalších mladých, zamerané na chod parlamentu.  

Hold hrdinom. Oceňovanie Vedec roka čaká na nominácie

16.02.2021

Centrum vedecko-technických informácií SR, Slovenská akadémia vied a Zväz slovenských vedeckotechnických spoločností tento rok vyhlasujú 24. ročník oceňovania významných slovenských vedcov, technológov a mladých výskumníkov zo všetkých oblastí vedy…  

Ľ. Paulis: Reprezentácie vysokých škôl majú v rukách kvalitu VŠ

02.02.2021

Vybudovanie nezávislého a kvalitného vysokého školstva, ktoré bude rovným partnerom medzinárodných inštitúcií. To bolo cieľom reformy v oblasti vysokého školstva.  

Začali sa prvé oponentúry k harmonogramu športovej prípravy. Športovci na nich musia zodpovedať viacero otázok

15.01.2021

Majú naši potenciálni olympionici všetko potrebné na presunuté Hry XXII. olympiády 2020, ktoré sa uskutočnia v japonskom Tokiu?  

Rezort školstva a brexit

18.12.2020

Rozhodnutím Spojeného kráľovstva vystúpiť z Európskej únie a následnou notifikáciou podľa čl. 50 Zmluvy o EÚ dňa 29. 3. 2017 sa začal zložitý proces odchodu členského štátu z EÚ, ktorý bol zavŕšený dojednaním Dohody o vystúpení a jej ratifikáciou.