Aktuality

Najnovšie články

Na STU vznikne Laboratórium otvorených inovácií

28.04.2017

Slovenská technická univerzita v Bratislave sa stala spolu s dvanástimi zahraničnými partnermi súčasťou európskeho projektu DA-SPACE, ktorý vytvorí podmienky pre realizáciu nápadov a inovácií záujemcom každého veku.  

Prezentačný deň vedy vo Výskumnom centre AgroBioTech ponúkol propagáciu výsledkov výskumu

27.04.2017

Vo Výskumnom centre AgroBioTech SPU v Nitre sa 20. apríla konal druhý ročník Prezentačného dňa vedy VC ABT.  

Výstava fotografií Čínsky príbeh - čínsky Tibet je otvorená. Snímky rozprávajú skutočné príbehy

27.04.2017

V rámci programu tohtoročných Nitrianskych univerzitných dní 25. apríla vo foyeri pod aulou SPU v Nitre slávnostne otvorili výstavu fotografií Čínsky príbeh - čínsky Tibet.  

Stanovisko výskumných univerzít k návrhu novely zákona o vysokých školách a návrhu zákona o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania

26.04.2017

Ministerstvo školstva vedy výskumu a športu SR predložilo dlho očakávanú legislatívnu úpravu zákonov upravujúcich činnosť vysokých škôl (novela Zákona o VŠ a nový Zákon o zabezpečovaní kvality vysokoškolského vzdelávania).  

Volejbalistky Slávie EU Bratislava získali 17. majstrovský titul

24.04.2017

Volejbalistky VK Slávia EU Bratislava obhájili titul majsteriek SR. V sobotňajšom treťom súboji finále play off extraligy zdolali mestského rivala 1. BVK 3:1 a v sérii triumfovali jednoznačne 3:0 na zápasy.  

Slovenskej bryndzi pomáha veda – aby bola bezpečnejšia

24.04.2017

Sezóna čerstvej jarnej bryndze začína. Ako ju vyrábať bezpečnejšie skúmajú dlhodobo odborníci zo Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. V novom projekte sa teraz v spolupráci s výskumnými partnermi snažia ešte dôkladnejšie spoznať…  

Vedecká grantová agentúra ocenila projekt Filozofickej fakulty UKF v Nitre

24.04.2017

Výsledky výskumnej práce trojročného vedeckého projektu Osnovné tematické algoritmy v slovesnom umení (s intersemiotickými a interdisciplinárnymi presahmi), ktorý sa riešil pod vedením Mgr. Mariany Čechovej, PhD. z Oddelenia semiotických štúdií ÚLUK…  

Neplatená práca v slovenských domácnostiach vo svetle výskumu

24.04.2017

Na Ekonomickej fakulte UMB v Banskej Bystrici zavŕšili výskum neplatenej práce v slovenských domácnostiach.  

Program Dňa kariéry UPJŠ v Košiciach – 25. apríl 2017

24.04.2017

Deň kariéry UPJŠ v Košiciach sa blíži závratnou rýchlosťou. Začíname už v utorok 25. apríla o 8:30 hod. v jedálni v budove Sokrates na Moyzesovej 9.  

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici získala prvenstvo

22.04.2017

Univerzita Mateja Bela v Banskej Bystrici je prvou univerzitou na Slovensku, ktorej študijné programy sa stali súčasťou programu CFA Institute University Recognition Program.