Latest articles

Materiálny i ľudský dar Vianočného posolstva

11.12.2018

Vianočné venčeky, svietniky, anjeliky, snehuliaky, stromčeky, voňavé vrecúška, srdiečka a ďalšie krásne – nielen vianočné – dekorácie či doplnky ste si mohli 10. decembra 2018 kúpiť v priestoroch hlavnej budovy Univerzity Konštantína Filozofa v…  

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach je podľa rankingu Best Global Universities medzi európskou elitou

11.12.2018

Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa podľa aktuálne zostaveného rankingového hodnotenia Best Global Universities umiestnila na celkovom 934. mieste vo svete a 378. v Európe. V rámci posudzovania slovenských univerzít je druhou najlepšou…  

Jubilejný vianočný punč na Fakulte záhradníctva a krajinného inžinierstva Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre: odborné prednášky s vôňou medovníkov

10.12.2018

Na vianočnom punči FZKI sa stretli odborníci z praxe, absolventi, pedagógovia, štuNa vianočnom punči FZKI sa stretli odborníci z praxe, absolventi, pedagógovia, študenti Fakulty záhradníctva a krajinného inžinierstva SPU v Nitre aj stredných škôl.  

Medzi najlepšími športovcami je študent Fakulty európskych štúdií a regionálneho rozvoja Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre Filip Marinov aj volejbalisti SPU

09.12.2018

Slovenská asociácia univerzitného športu (SAUŠ) vyhlásila 5. decembra výsledky ankety o najlepšieho univerzitného športovca za rok 2018.  

Slovenská technická univerzita v Bratislave je zakladajúcim členom nového EIT

09.12.2018

Európska komisia podporila vznik ďalšieho Európskeho inštitútu pre inovácie a technológie (EIT). Ide o EIT Manufacturing, v ktorom je STU zakladajúcim členom.  

FA_kultové vianočné trhy

06.12.2018

Vianoce sa blížia, teploty prudko klesajú, zadania sa blížia ku koncu a ty si vravíš: "Ach, ako dobre by padol teplý punč / kapustnica / príjemné miesto s vianočnou náladou!"  

Imatrikulačný ples Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre má už šesťdesiatročnú tradíciu

06.12.2018

Posledný novembrový deň vyvrcholili Študentské dni nitrianskych univerzít. Na programe bol tradičný Imatrikulačný ples SPU. Tento rok však bolo podujatie predsa len výnimočné – konalo sa už šesťdesiaty raz.  

Laboratórium spotrebiteľských štúdií zaujalo aj veľvyslanca Spojeného kráľovstva

04.12.2018

Vďaka mediálnej podpore, s ktorou sa stretlo otvorenie Laboratória spotrebiteľských štúdií Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre, prejavili viaceré subjekty a osobnosti záujem o výskumné možnosti tohto unikátneho pracoviska.  

Klobásovica 2018: Do prípravy mäsových lahôdok sa zapojilo aj vedenie Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre

03.12.2018

Vzhľad na reze a na nákroji, textúra, chuť, vôňa, šťavnatosť a celkový dojem. Také boli hodnotiace kritériá poroty, ktorá testovala vzorky výrobkov siedmich súťažných tímov na tradičnom festivale domácich klobás Klobásovica 2018.  

Universita sv. Cyrila a Metoda v Trnave Chce poMôcť - 5.12.2018 charitatívna zbierka

03.12.2018

„Nemôžeme pomôcť každému, ale každý môže pomôcť niekomu.“