Aktuality

Najnovšie články

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre obhájila v procese akreditácie svoj status univerzity

19.02.2010

Univerzita Konštantína Filozofa v Nitre obhájila v procese akreditácie svoj status univerzity. Minister školstva jej odovzdá dekrét o zaradení medzi vysoké školy univerzitného typu 5. marca.  

Ďalšie vysoké školy univerzitami

19.02.2010

Akreditačná komisia na minulotýždňovom zasadnutí vo Vysokých Tatrách navrhla univerzitné postavenie aj Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici a Univerzite Konštantína Filozofa v Nitre. Tie na ministrove potvrdenie ešte čakajú.  

Ekonomická univerzita v Bratislave je univerzitnou verejnou vysokou školou.

19.02.2010

Ekonomická univerzita v Bratislave sa stala deviatou vysokou školou, ktorej minister školstva odsúhlasil v komplexnej akreditácii zaradenie medzi univerzity.  

Letná škola - University of California, Berkeley

12.02.2010

Letná škola - University of California, Berkeley Ekonomická univerzita v Bratislave ako jediný slovenský inštitucionálny partner renomovanej University of California, Berkeley Summer Sessions, ponúka študentom všetkých univerzít možnosť prihlásiť…  

Súťaž o Cenu Karola Veľkého

12.02.2010

Súťaž o Cenu Karola Veľkého Cieľom Európskej ceny Karola Veľkého pre mládež je podporovať rozvoj európskeho povedomia medzi mladými ľuďmi a ich účasť na projektoch európskej integrácie. Cena sa udeľuje projektom mladých ľudí, ktoré podporujú…  

Podávanie prihlášok elektronicky šetrí peniaze

05.02.2010

Na vysokú školu sa dá hlásiť aj elektronicky. Úplne bez papierov to nebude, ušetriť sa však dá aj desať eur  

Prihlasovanie administrátorov z VŠ a fakúlt

03.02.2010

Prihlasovanie administrátorov z VŠ a fakúlt je cez nasledovnú web stránku: http://www.portalvs.sk/sk/uzivatel  

Valentínska kvapka krvi 2010

01.02.2010

Slovenský Červený kríž v spolupráci s Národnou transfúznou službou a hematologickou transfuziologickými oddeleniami organizuje pod záštitou ministra zdravotníctva MUDr. Richarda Rašiho, MPH už po 15 - krát kampaň Valentínska kvapka krvi.  

11. reprezentačný ples EU v Bratislave

01.02.2010

11. reprezentačný ples Ekonomickej univerzity v Bratislave, ktorým sa zahajujú podujatia k 70. výročiu založenia univerzity, sa uskutoční v piatok 12. februára 2010 o 19.00 h v priestoroch PKO.  

Hodnotenie slovenských vysokých škôl agentúrou ARRA

22.12.2009

Akademická rankingová a ratingová agentúra(ARRA) predkladá piate hodnotenie slovenských vysokých škôl, ktoré sa opiera o podrobnú analýzu verejne dostupných a verifikovateľných údajov o ich vedeckej činnosti, pedagógoch, počtoch študentov, záujme o…