Aktuality UPJŠ

Najnovšie články

Slávnostne sme uviedli do prevádzky Centrum simulátorovej a virtuálnej medicíny

10.09.2021

Za účasti rektora UPJŠ v Košiciach prof. RNDr. Pavla Sováka, CSc., riaditeľov košických nemocníc ako výučbových základní Lekárskej fakulty UPJŠ v Košiciach a ďalších hostí sa vo štvrtok 9. septembra 2021 uskutočnilo slávnostné otvorenie Centra…  

Skvelý výkon zamestnancov Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach!

21.08.2021

Sedemkrát z Košíc do Bratislavy, či raz do Porta na brehu Atlantického oceánu. Takúto vzdialenosť sa podarilo za mesiac spoločne prekonať kolegyniam a kolegom z Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach, ktorí sa zapojili do kampane Do práce na…  

Výskum pokročilých metód umelej ventilácie pľúc a inhalácie vzácnych plynov

06.07.2021

Počas pandémie Covid-19 výrazne stúpol význam nových účinnejších metód umelej ventilácie pľúc (UVP) pretože sa ukázalo, že niektoré doteraz používané metódy a odporúčania môžu byť pre pacientov dokonca škodlivé.  

Nemecká veľvyslankyňa Barbara Wolf navštívila Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach

01.07.2021

Nová veľvyslankyňa Nemeckej spolkovej republiky na Slovensku, Barbara Wolf, v rámci plánovanej cesty do Košíc, navštívila dňa 29.06.2021 Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach.  

Povzbudivé umiestnenie Univerzity Pavla jozefa Šafárika v Košiciach v rebríčku QS 2022

22.06.2021

Tohtoročný celosvetový rebríček QS World University Rankings, hodnotiaci celkovo 1300 univerzít z celého sveta, zaradil Univerzitu Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach na pozíciu 601. - 650., čo je najlepším umiestnením spomedzi hodnotených…  

Výskum v oblasti adultných kmeňových buniek a regeneračnej medicíny

10.05.2021

Vedúci kolektívu: MVDr. Ján Rosocha, CSc. Členovia tímu: RNDr. Tímea Špaková, PhD.; Ing. Denisa Harvanová, PhD; RNDr. Jana Matejová, PhD.; RNDr. Jana Janočková, PhD; RNDr. Lucia Slovinska, PhD.  

Nové zlúčeniny striebra proti baktériám a rakovine

01.05.2021

Veľká časť výskumu vo svete sa orientuje na vyvíjanie nových druhov liečiv, či už s antimikrobiálnymi, protirakovinovými či ďalšími inhibičnými účinkami. Ide o nové zlúčeniny prechodných kovov s organickými molekulami.  

Psychológovia z Filozofickej fakulty Univerzity Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach sa zamerajú na prevenciu užívania metamfetamínu

20.04.2021

Otváracím online stretnutím, ktoré organizovala Hamburská univerzita, sa v utorok 20. apríla 2021 začal oficiálne realizovať medzinárodný projekt zameraný na prevenciu užívania metamfetamínu.  

Novinka - štipendium pre tehotné študentky

01.04.2021

Aj Univerzita Pavla Jozefa Šafárika v Košiciach zavádza štipendium pre tehotné študentky.  

Vyhlásenie slovenských vedeckých inštitúcií: Dôverujme vedcom a vedkyniam!

04.02.2021

My, podpísaní predstavitelia špičkových vedeckých inštitúcií, sme už od vypuknutia pandémie hrdí na slovenské vedkyne a vedcov a v rámci svojich možností im poskytujeme mimoriadnu podporu.