Aktuality

Najnovšie články

Technická univerzita v Košiciach bude spolupracovať s univerzitou v americkom Stanforde

02.04.2009

Podpísanie Memoranda o porozumení medzi Technickou univerzitou v Košiciach (TUKE) a Standfordskou univerzitou bolo výsledkom pracovnej návštevy delegácie vedenej podpredsedom vlády a ministrom školstva SR Jánom Mikolajom 2. apríla 2009 v Silicon…  

Podpis memoranda medzi Univerzitou Komenského a Technickým centrom v Kalifornii

02.04.2009

Za prítomnosti podpredsedu vlády a ministra školstva SR Jána Mikolaja podpísal rektor Univerzity Komenského v Bratislave František Gahér a prezident PlugandPlayTechCenter Saeed Amidi Dohodu o spolupráci. MŠ SR podporuje úsilie univerzít aktívne sa…  

Minister školstva rokoval s vedením Simon Fraser Univerzity vo Vancouveri

30.03.2009

Podpredseda vlády a minister školstva Ján Mikolaj navštívil s delegáciou MŠ SR v Kanade 30. marca 2009 Simon Fraser Univerzity (SFU) vo Vancouveri.  

Slávnostné potvrdenie ukončenia komplexnej akreditácie Univerzity veterinárskeho lekárstva v Košiciach

06.03.2009

Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj včera odovzdal rektorovi Emilovi Pilipčincovi na slávnostnom zasadnutí vedeckej rady Univerzity veterinárskeho lekárstva v Košiciach (UVL) dekrét, ktorý potvrdzuje jej začlenenie medzi…  

Univerzita veterinárskeho lekárstva je univerzitnou vysokou školou

04.03.2009

Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj sa zajtra 5. marca 2009 zúčastní na slávnostnom zasadnutí vedeckej rady Univerzity veterinárskeho lekárstva v Košiciach (UVL).  

Slovenská rektorská konferencia bude rokovať v Bratislave

12.02.2009

Podpredseda vlády a minister školstva Ján Mikolaj sa v piatok 13. februára 2009 zúčastní na zasadnutí Slovenskej rektorskej konferencie.  

Slávnostné menovanie rektorov vysokých škôl

02.02.2009

Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj sa zúčastnil v pondelok 2. februára 2009 slávnostného aktu vymenovania rektorov vysokých škôl.  

Vláda schválila zmeny vo vysokoškolskom zákone

21.01.2009

Návrh novely zákona o vysokých školách prerokovala na svojom dnešnom zasadnutí vláda SR. Po schválení zmien aj v parlamente budú môcť verejné vysoké školy použiť svoj majetok ako vklad do obchodných spoločností.  

Ján Mikolaj sa zúčastnil na vymenovaní profesorov vysokých škôl

20.01.2009

Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj sa dnes v priestoroch historickej budovy Národnej rady SR zúčastnil na menovaní profesorov vysokých škôl.  

Ján Mikolaj sa zúčastní na vymenovaní profesorov vysokých škôl

19.01.2009

Podpredseda vlády a minister školstva SR Ján Mikolaj sa zajtra 20. januára 2009 zúčastní v priestoroch historickej budovy Národnej rady SR na menovaní profesorov vysokých škôl. Na návrh príslušných ministrov vymenuje nových vysokoškolských…