Aktuality SPU

Najnovšie články

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre ponúka študentom široké možnosti štúdia v zahraničí

02.04.2024

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre patrí k špičke medzi slovenskými univerzitami v oblasti medzinárodných vzťahov a je tou správnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú v rámci svojho štúdia zozbierať skúsenosti aj v zahraničí.  

Potravinový inkubátor pomáha lepšie pripraviť študentov do potravinárskej praxe

02.04.2024

Študenti Fakulty biotechnológie a potravinárstva (FBP) sa v rámci predmetu správna výrobná prax učia v Potravinovom inkubátore, ako správne nastaviť výrobu potravín v súlade s normou bezpečnosti a hygieny potravín.  

Nitrianski výskumníci v spolupráci s Slovenskou poľnohospodárskou univerzitov v Nitre zachraňujú pôvodné slovenské strakaté plemeno - cementárky

29.03.2024

Tím Výskumného ústavu živočíšnej výroby (VÚŽV) v Nitre v spolupráci s odborníkmi Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre pod vedením profesora Radovana Kasardu z Ústavu výživy a genomiky Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov realizuje…  

DOD Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre

11.03.2024

DOD FEM SPU  

Deň vysokoškoláka prilákal na Slovensku poľnohosporáskú univerziry v Nitretredoškolákov z Nitrianskeho a Trnavského kraja

04.03.2024

Približne 200 stredoškolákov z Nitrianskeho kraja a Trnavského kraja prišlo v stredu 13. marca na Deň vysokoškoláka, ktorý pre nich zorganizovala Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre.  

Záhradnícky influencer P. Chlouba: Najdôležitejšie je rastlinu pochopiť

22.02.2024

Na podnet iniciatívy Slovenskí záhradníci sa 21. februára v skleníkoch Botanickej záhrady SPU v Nitre konal záhradnícky workshop Poznaj svoju rastlinu.  

Technická fakulta prepája teóriu s praxou aj cez Agrion univerzitu

19.02.2024

Na Technickej fakulte (TF) otvorili 19. februára ďalší ročník Agrion univerzity, ktorú zastrešuje Agrion – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v SR.  

Deň otvorených dverí Fakulty agrobiológie a potravinových zdrojov SPU v Nitre

14.02.2024

DOD FAPZ SPU  

Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre je lídrom aliancie siedmich európskych univerzít INVEST

09.02.2024

Projekt INVEST vstúpil do druhej fázy. Jeho cieľom je rozvoj spoločných vzdelávacích a výskumných študijných programov, viacjazyčného vzdelávania, ako aj podpora európskych mobilít.  

Zimná škola Animal Biotechnology uvítala hostí z deviatich krajín

05.02.2024

Vo Výskumnom centre AgroBioTech Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre sa 1. februára konal ôsmy ročník Zimnej školy Animal Biotechnology 2024.