Hľadáme najlepších stredoškolských tvorcov

22.11.2019

Stretnutie s profesionálnymi novinármi, zjednodušené súťažné kategórie a viac času na workshopy. Aj to ponúkne druhý ročník celoslovenskej súťaže pre tvorivých stredoškolákov MEDart.

Komplexná súťaž pre mediálnych tvorcov bude mať pokračovanie. Katedra žurnalistiky Filozofickej fakulty Katolíckej univerzity spustila prihlasovanie do druhého ročníka MEDart-u. Žiaci stredných škôl z celého Slovenska sa môžu zapojiť so svojimi článkami, fotografiami, videami alebo rozhlasovými nahrávkami.

"Nikdy sme nechceli, aby bol MEDart iba jednorazovou aktivitou. Keďže nám účastníci minulého ročníka súťaže dali pozitívnu spätnú väzbu, uistili sme sa v tom, že má zmysel pokračovať." Povedal Pavel Izrael, organizátor súťaže a vedúci katedry.

Účasť na podujatí už potvrdili profesionáli z celoslovenských médií. Súčasťou poroty budú Radoslav Zemančík a Marcela Čížová z RTVS, ktorí zároveň povedú workshopy Televízia a Rozhlas. Odborné rady k fotografiám ponúkne Branislav Račko z Nového Času. Okrem nich sa žiakom a ich tvorbe budú venovať aj vyučujúci z katedry žurnalistiky.

Žiaci sa do súťaže môžu zapojiť do 13. januára 2020. Vyhodnotenie druhého ročníka spolu s workshopmi a ďalším programom bude 13. februára 2020 na Filozofickej fakulte Katolíckej univerzity v Ružomberku. Všetky potrebné informácie sú k dispozícii na webovej stránke http://medart.ku.sk/.