VŠMU predstavuje možnosti štúdia na virtuálnych dňoch otvorených dverí

13.11.2020

Vysoká škola múzických umení (VŠMU) v Bratislave štartuje v piatok o 15.00 h virtuálne dni otvorených dverí. Trojdňové podujatie postupne predstaví možnosti štúdia filmu, divadla, hudby a tanca. Pre jeho internetovú podobu sa škola rozhodla z dôvodov obmedzení, ktoré priniesli protipandemické opatrenia. TASR o tom informoval Peter Gašparík, PR manažér Filmovej a televíznej fakulty VŠMU.

Online prezentácia prebieha prostredníctvom živého prenosu na sociálnej sieti. V piatok dostane priestor filmová a televízna fakulta, sobota (14. 11.) bude patriť divadelnej fakulte a v nedeľu sa predstaví hudobná a tanečná fakulta.

"Program každého dňa otvorí rozhovor naživo s osobnosťami jednotlivých fakúlt, do ktorého budú môcť svojimi otázkami prispieť aj diváci," priblížil Gašparík. Ako ďalej vysvetlil, filmársku časť akademickej obce budú zastupovať režisér Martin Šulík a scenárista Marek Leščák. Spomedzi divadelníkov prídu diskutovať režisér Marián Amsler, scénograf a architekt Peter Mazalán a bábkoherečka Katarína Aulitisová. O hudobných a tanečných odboroch porozprávajú klaviristka Jordana Palovičová, tanečná pedagogička Miroslava Kovářová a operný spevák Peter Mikuláš.

Po úvodných rozhovoroch bude program pokračovať prezentáciami fakúlt a ich katedier či ateliérov. Záujemcovia o štúdium sa dozvedia informácie o podmienkach prijatia, prijímacom procese či náplni štúdia jednotlivých študijných plánov. "V závere ponúkne každý z troch online prenosov ukážky zo študentskej tvorby – koncerty, vystúpenia, divadelné inscenácie či slovenskú internetovú premiéru úspešného absolventského filmu," dodal Gašparík.

Zdroj: https://www.skolske.sk/clanok/55008/vsmu-predstavuje-moznosti-studia-na-virtualnych-dnoch-otvorenych-dveri