VIDEOART+ANIMÁCIA+HRANÝ FILM

22.03.2011

Neformálna skupina Zelená Zebra, ktorá sa snaží prezentovať neprofesionálne umenie mladých ľudí vo veku od 15 do 26 rokov, prichádza s ponukou prezentovať sa na nesúťažnej prehliadke krátkych filmov Videoart+animácia+hraný film.

Po minuloročnej vydarenej prehliadke Videoart+animácia by sme chceli podujatie zopakovať a spestriť aj o krátke hrané snímky. Našim cieľom je prezentovať mladých nádejných slovenských tvorcov, v tomto prípade prevažne študentov umeleckých škôl, a umožniť im predstaviť svoju tvorbu verejnosti.

Keďže v Nitre, kde naše zoskupenie pôsobí, sa stále o videoarte, animácii a krátkom filme veľa nevie, snažíme sa práve tomuto publiku priblížiť nový spôsob umeleckej komunikácie mladých ľudí, často ich rovesníkov.

Premietanie najlepších snímok sa bude konať koncom apríla vo Fóre mladých v Nitre, kde bude prístupné nielen študentom, ale aj širokej verejnosti. Súčasťou prehliadky bude divácke hlasovanie o najzaujímavejší video počin.

Ukážky prác očakávame na zelenazebra@gmail.com spolu s kontaktnými údajmi, na rovnakú adresu môžu záujemcovia prípadne klásť otázky a získať ďalšie informácie.

Deadline je 10.apríl 2011.

 

Barbora Mlejová, ZZ

 

PrílohaVeľkosť
plagát videoart 2011 234.19 KB