Univerzita Komenského si v rebríčku RUR polepšila v prírodných vedách

05.10.2018

V najnovšom meraní svetového rebríčka Round University Ranking (RUR) sa Univerzita Komenského (UK) v Bratislave v kategórii prírodných vied umiestnila na 223. mieste. Oproti minulému roku stúpla o 17 priečok a zostáva aj naďalej v striebornej lige, teda v prvej tristovke univerzít. TASR o tom informovala Lenka Miller z oddelenia vzťahov s verejnosťou UK.

Merania v tejto kategórii zverejnila RUR rankingová agentúra v utorok (2.10.). "V celkovom meraní sa UK umiestnila na 391. mieste a navyše je jedinou slovenskou univerzitou v tomto rebríčku," povedala Miller.

Rebríček RUR od roku 2010 pravidelne vyhodnocuje kvalitu svetových vysokých škôl na základe 20 ukazovateľov rozdelených do štyroch kľúčových oblastí, a to vzdelávanie, výskum, medzinárodná diverzita a finančná udržateľnosť. V oblasti vzdelávania univerzita dosahuje v kategórii prírodných vied 80. priečku sveta.

Počas uplynulých deviatich rokov bolo v rámci rankingu hodnotených 1100 popredných svetových univerzít z 85 krajín sveta. Prvé miesto v rebríčku aj tento rok patrí Harvardovej univerzite.

Zdroj: http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/skolstvo-univerzita-komenskeho-si-v-r/44680-clanok.html