Stredoškoláci zo 140 škôl si vyskúšajú štúdium na STU

04.09.2018

Päťdesiat stredoškolákov zo 140 škôl z celého Slovenska začne tento školský rok neskôr. Vyskúšajú si totiž štúdium na Slovenskej technickej univerzite (STU). V rámci Letnej univerzity pre stredoškolákov, ktorú STU organizuje už po desiaty raz, nastúpia od stredy (5.9.) do piatka (7.9.) na univerzitu, budú bývať v internáte či stravovať sa v menze. TASR o tom informovala hovorkyňa STU v Bratislave Andrea Hajdúchová.

Počas troch dní na univerzite budú stredoškolákov sprevádzať jej študenti. "Pýtať sa môžu na čokoľvek. Zo skúseností ich však každoročne zaujímajú najmä prijímačky, ale aj ako vyzerajú naše internáty a či študenti v škole riešia aktuálne témy a praktické projekty," priblížila Zuzana Mokošová z STU, ktorá program Letnej univerzity pre stredoškolákov každoročne koordinuje.

Počas dňa čakajú na študentov prezentácie i prednášky priamo na fakultách a prehliadky laboratórií. Večer zase praktické technické a IT workshopy, ktoré pripravujú naši študenti. Program sa tento rok začína v stredu dopoludnia na Materiálovotechnologickej fakulte STU v Trnave, popoludní sa študenti presunú do Bratislavy. Bývať budú na internáte Mladá garda.

Letná univerzita na STU sa koná vždy prvý septembrový týždeň. Počas deviatich ročníkov sa na nej zúčastnilo už viac ako 600 stredoškolákov z celého Slovenska. Nemalá časť z nich v súčasnosti študuje na fakultách STU, niektorí už za tie roky štúdium úspešne ukončili.

Zdroj: http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/stredoskolaci-zo-140-skol-si-vysku/44122-clanok.html