Rádio Aetter (FMK UCM) krôčik od vlastnej frekvencie

26.03.2019

Rada pre vysielanie a retransmisiu (RVR) opäť prideľuje frekvencie na rozhlasové vysielanie. Na tom by nebolo nič výnimočné, keby sa o jednu z nich – 107,2 FM, neuchádzalo aj študentské rádio UCM - Aetter.

O voľné kmitočty sa hlási niekoľko staníc na celom Slovensku. Práve RVR rozhoduje o tom, ktoré rádio si budete môcť pustiť v aute či doma z magnetofónu. Podľa Andreja Brníka, bývalého riaditeľa rádia, je veľmi pravdepodobné, že Aetter dostane zelenú. Dôvodom je fakt, že Aetteráci si dokázali skoordinovať samotnú frekvenciu. „Je to postup, počas ktorého sa hľadá voľná frekvencia a ráta sa výkon. Taktiež sa k tomu musia vyjadriť rôzne domáce aj zahraničné inštitúcie. Tento proces trval viac ako dva roky. O frekvenciu teraz musíme požiadať RVR, aby nám ju pridelila,“ vysvetľuje Brník, ktorý stojí za celou myšlienkou frekvencie.

Rádio Aetter – vzniklo v roku 2011 ako študentské rádio , v ktorom  študenti Fakulty masmediálnej komunikácie skúšajú vlastné sily na pozícii redaktorov, technikov, zvukárov apod. Vlastné spravodajstvo je to, na čo sú jeho tvorcovia právom pyšní. Ako jediné študentské rádio ma vlastnú redakciu, ktorá zhromažďuje aktuality z prostredia školy a Trnavy. Od prednahratých vysielaní  postupne prešli na živé vysielanie a od roku 2015 vysiela formou prúdového vysielania.

 

Viac: http://aetter.sk/

        https://fmk.sk/radio-aetter- je-uz-len-krocik-od-vlastnej- frekvencie/

Fotogaléria k článku: