Prešovská univerzita predstaví verejnosti svoje fakulty a pracoviská

06.11.2018

V rámci Týždňa vedy, techniky a umenia sa v stredu (7.11.) jedno z prešovských nákupných centier premení na univerzitné mestečko. Postará sa o to Prešovská univerzita (PU) v Prešove, ktorá si pre návštevníkov nachystala bohatý program spojený s prezentáciou fakúlt, celouniverzitných pracovísk, či rôzne zaujímavé praktické ukážky.

Ako TASR informovala hovorkyňa PU Anna Polačková, univerzita odprezentuje širokú paletu možností štúdia všetkých 8 fakúlt. "Okrem toho sa môžu návštevníci zapojiť do simulovaných prezidentských volieb, ktoré organizuje Inštitút politológie Filozofickej fakulty, ale tiež rôznych eko hier, matematických hlavolamov, či pod taktovkou Fakulty humanitných a prírodných vied vydať sa po stopách geografie. Ako správne separovať, to budú učiť návštevníkov zase zástupcovia z Katedry environmentálneho manažmentu. Svoj program má nachystaný aj Fakulta športu, tá bude hľadať najväčších silákov a siláčky a na základe výsledkov testu ručnej dynamometrie odhalí silu stisku ruky," uviedla Polačková.

O meranie glykémie, krvného tlaku, určovanie krvných skupín sa podľa jej slov postará Fakulta zdravotníckych odborov, ktorá zároveň predstaví praktické ukážky záchranárskych techník a prvej pomoci, ale tiež ukážky rôznych techník čistenia zubov.

"Programovateľné hračky, hlavolamy a origamy priblíži zase návštevníkom Pedagogická fakulta. Potenciál svojich študentov využije taktiež Gréckokatolícka teologická fakulta, ktorá predstaví to najlepšie zo svojej oblasti," doplnila Polačková.

Študijný program animácia voľnočasových aktivít odprezentujú kreatívnou aktivitou - maľovanie na tvár deťom a rôznymi tvorivými hrami. Študijný program katolícka teológia má zase nachystanú ochutnávkou liturgického vína, chleba a ikonopiseckú dielňu.

Zdroj: http://skolskyservis.teraz.sk/vysoke-skoly/presovska-univerzita-predstavi-verejn/45357-clanok.html