NŠC live stream

27.01.2022

Národné športové centrum (NŠC) pod gesciou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR dňa 2. februára 2022 o 13.00 hodine organizuje jedenásty live stream s názvom ZOH 2022 a podmienky na rozvoj zimných športov v SR.

Cieľom je ponúknuť divákom zaujímavé športové príbehy úspešných olympionikov v zimných športoch a vzorov pre mládež, pri príležitosti konania najvýznamnejšieho športového podujatia ZOH 2022.

Moderátorkou podujatia bude Marie Stracenská.

Hosťami live streamu budú:

Alžbeta Havrančíková, je bývalou reprezentantkou Československa a Slovenska v bežeckom lyžovaní. Je účastníčkou štyroch ZOH a siedmich majstrovstiev sveta. Najväčšie úspechy dosiahla v roku 1989, kedy získala druhé miesto v celkovom poradí Svetového pohára a stala sa najlepšou lyžiarkou Československa a Kráľovnou bielej stopy. Vo Svetovom pohári debutovala v roku 1984 na Štrbskom Plese. Svoju kariéru ukončila v roku 2000 na pretekoch Svetového pohára v Novom Meste na Morave. V súčasnosti pracuje ako učiteľka telesnej a športovej výchovy na Základnej škole s materskou školou Štefana Nahálku v Liptovskej Tepličke.

Pavol Hurajt, je bývalým reprezentantom SR v biatlone. Bol účastníkom troch ZOH, v roku 2006 v Turíne, v roku 2010 vo Vancouvri, kde dosiahol najväčší úspech – bronzovú medailu, v pretekoch s hromadným štartom. Na posledných ZOH bol  v roku 2014 ZOH v Soči a jeho poslednými pretekmi boli štafetové preteky mužov na 4×7,5 km, kde náš tím skončil na 12. mieste. Je viacnásobným účastníkom Svetového pohára v biatlone, najlepší výsledok dosiahol v roku 2009, kde v pretekoch na 20 km získal piate miesto. V súčasnosti podniká v Gastro sektore.

Obsahom NŠC live streamu bude diskusia o našej výprave na ZOH 2022, o ZOH v Pekingu bez divákov a o podmienkach pre rozvoj zimných športov u nás. Budeme spomínať na aktívnu športovú kariéru hostí a diskusia bude aj o tom, čo im dal aktívny šport do života a ako sa dokázali zaradiť do reálneho sveta po svojej športovej kariére.

Účasť je bezplatná, sledovať LIVE Stream môžete cez link na facebookovej stránke NŠC.

Otázky k tejto téme môžete posielať aj počas LIVE Streamu, hostia podujatia Vám na nich radi odpovedia.