Malé kroky k veľkým veciam

19.07.2019

STU si v prestížnom svetovom rankingu QS mierne polepšila. Medziročne stúpla z kategórie TOP 74% do TOP 71% svetových univerzít.

V prestížnom rankingu QS World University je monitorovaných viac než 20 000 svetových univerzít, zverejnených je prvých tisíc pozícií, medzi ktoré sa STU dostala druhý krát za sebou a pre rok 2020 sa opätovne umiestnila na 751. - 800. mieste (na jednej pozícii môže byť viacero univerzít s rovnakým počtom bodov). STU je tak najlepšie hodnotená slovenská univerzita s technickým zameraním a celkovo druhá po Univerzite Komenského. "Je príjemné vidieť, keď aj uznávané medzinárodné rankingy potvrdzujú, že STU je najlepšou technickou univerzitou na Slovensku, no podstatné bude, aby sme sa ďalej zlepšovali v medzinárodnom porovnaní," povedal rektor STU Miroslav Fikar.  

Medziročne si STU mierne polepšila - posunula sa z kategórie TOP 74% do TOP 71% svetových univerzít (spomedzi 1 000 zverejnených). Do prestížneho rankingu sa dostali iba tri slovenské univerzity - okrem STU a UK aj Technická univerzita v Košiciach (na pozícii 801-850). 

Zdroj: https://www.stuba.sk/sk/diani-na-stu/prehlad-aktualit/male-kroky-k-velkym-veciam.html?page_id=12951