Májobranie 2023

31.05.2023

V utorok 30. mája 2023 sa konal už ôsmy ročník tradičného študentského podujatia „Májobranie 2023“, ktoré každoročne pripravuje naša študentská organizácia IFSA Slovakia.

Išlo o posledné stretnutie študentov v rámci skúškového obdobia pred ukončením akademického roka, ktoré sa nesie v duchu majálesov, počas ktorého študenti načerpajú nové sily, psychicky si oddýchnu a zažijú nefalšovaný networking.

Podujatie otvorili rektor Technickej univerzity vo Zvolene Rudolf Kropil a dekan Lesníckej fakulty Marek Fabrika. Počas oficiálnej časti usporiadatelia z IFSA Slovakia už tradične ocenili jedného učiteľa a jedného študenta za ich zásluhy pri realizácii tohto podujatia.

Súčasťou tohtoročného  Májobrania bolo, rovnako ako po minulé roky, aj viacero súťažných disciplín, počas ktorých si všetci mohli overiť svoje vedomosti pri poznávaní prírodnín či zisťovaní základných taxačných charakteristík stromov, ale aj praktické skúsenosti pri rozborke a zborke motorovej píly i na trenažéri odvetvovania. Mimoriadne obľúbený je tzv. lesnícky päťboj, ktorý pozostáva z takých zaujímavých disciplín ako sú streľba zo vzduchovky, ťahanie bremena, hod brvnom, štiepanie polena a hlavne vypitie potrebného objemu tekutiny.

A po takomto zápolení dobre padol chutný guláš pri vatre a voľná zábava s hudbou až do neskorých večerných hodín...

-JL-
Foto: Ján Lichý

Zdroj: https://www.tuzvo.sk/sk/majobranie-2023