Knovel University Challenge 2010

03.10.2010

Spoločnosť Knovel Corporation pripravila súťaž pre študentov vysokých škôl a univerzít, ktoré majú prístup k službe Knovel Library. V súťaži majú študenti možnosť vyhrať iPod Nano, finančnú hotovosť alebo darčekové kupóny Amazon.com. V predošlých rokoch boli účastníci tejto súťaže z našich krajín úspešní a ceny už vyhrali slovenskí aj českí študenti.

Originálne inštrukcie a samotná hra sú od 14. septembra dostupné na webovej stránke http://www.knoveluniversitychallenge.com/ . Prijímajú sa odpovede odoslané do polnoci 30. novembra 2010.

Knovel súčasne vyhlásil aj "súťaž v súťaži": pokiaľ z našej univerzity dôjde 100 a viac odpovedí, Knovel garantuje jednému zo súťažiacich možnosť vyhrať prehrávač Apple iPod Nano.

Knovel Library je služba, prostredníctvom ktorej používatelia môžu využívať úplné texty kníh, príručiek a tabuliek pre technické a prírodovedné odbory od rôznych zahraničných vydavateľstiev. Rozhranie Knovel umožňuje hĺbkové vyhľadávanie a prácu s textovými aj numerickými dátami vrátane možnosti využívať interaktívne nástroje na prácu s tabuľakmi, grafmi či rovnicami.

STU ako člen konzorcia má prístup k službe Knovel Library na základe overenia IP adries, preto by bola škoda nevyužiť opäť túto šancu.


Veľa šťastia!