Diskusné večery ÚPN a Katedry histórie FF UPJŠ v Košiciach

17.06.2016

Ústav pamäti národa, Katedra histórie Filozofickej fakulty UPJŠ v Košiciach a Ecce Historia – Spolok študentov histórie UPJŠ, v spolupráci so Štátnou vedeckou knižnicou v Košiciach, pozývajú na posledné zo série stretnutí organizovaných v rámci cyklu Diskusné večery ÚPN a Katedry histórie FF UPJŠ, tentoraz na projekciu dokumentu Voľne žijúca mládež. Premietanie filmu bude spojené s diskusiou s historikom Mgr. Petrom Jašekom, PhD. (ÚPN) a známym košickým výtvarníkom Petrom Kalmusom.

Podujatie sa uskutoční v stredu 22. júna 2016 o 16:00 hod. v priestoroch Kultúrno-vzdelávacieho centra Štátnej vedeckej knižnice v Košiciach na Pribinovej 1.

Krátkometrážny dokumentárny film Voľne žijúca mládež (2006) je výpoveďou speváka bratislavskej punkovej kapely Zóna A „Koňýka“ (Petra Schredla) o jeho spolupráci s komunistickou Štátnou bezpečnosťou. Film zaznamenáva pokusy totalitného režimu kontrolovať život československej mládeže a hovorí o dvojtvárnej povahe našej spoločnosti v 80. rokoch minulého storočia.

Zdroj: Marián Gladiš

FF UPJŠ v Košiciach