Čestné uznanie Karola Stráňaia získala významná osobnosť slovenského sveta športu profesor A. Gajdoš

01.06.2020

Dlhoročný športový reprezentant, tréner, rozhodca, pedagóg, autor aj spoluautor mnohých publikácií. To všetko si môže na svoj životný dres pripísať profesor Anton Gajdoš. Pri príležitosti jeho životného jubilea 80 rokov jeho mimoriadny prínos pre slovenský šport ocenil aj rezort školstva.

Štátny tajomník Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivan Husár spolu s riaditeľom odboru športu Dušanom Ťažkým dnes v mene šéfa rezortu školstva Branislava Gröhlinga odovzdali čestné uznanie Karola Stráňaia profesorovi Antonovi Gajdošovi. „Vďaka ochote pracovať na sebe a pre iných, počas celého života vyslal jasný signál, že Slovenská republika má fundovaných odborníkov, ktorí našej krajine robia dobré meno nielen u nás, ale aj vo svete. Či už máme na mysli jeho reprezentáciu Československa, výchovu športujúcej mládeže alebo prínos akademickej obci doma aj v zahraničí,“ priblížil štátny tajomník pre šport Husár. 

Anton Gajdoš dosiahol titul majstra Slovenska v gymnastike mužov (1960), pôsobil ako tréner gymnastov TJ Slávia UK Bratislava, neskôr ako medzinárodný rozhodca v tomto športe. Napísal tiež niekoľko vedeckých publikácií, ktoré prispeli k rozvoju gymnastiky a podpísali sa pod zachovanie kultúrneho dedičstva v oblasti športu pre budúce generácie.