Vianočný deň Fakulty ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre mal aj charitatívny rozmer

06.12.2019

Študenti a priaznivci Fakulty ekonomiky a manažmentu SPU v Nitre mohli zažiť predvianočnú atmosféru na jedinečnom podujatí - Vianočný deň FEM. Prvý ročník benefičnej vianočnej akcie, vianočných trhov spojených so sviatkom sv. Mikuláša, mal aj charitatívny rozmer.
Počas celého dňa prebiehali vo vestibule fakulty a vonkajších priestoroch benefičné trhy a návštevníci sa mohli potešiť pohľadom na krásne vianočné ozdoby, vkusné dekorácie a remeselnícke výrobky, ktoré si pripravili aj zahraniční študenti študujúci na fakulte, načerpať bohatú inšpiráciu na darčeky a rozmaznávať svoje chuťové poháriky kulinárskymi vianočnými špecialitkami, voňavým vianočným punčom, ako aj dobrotami z iných kútov sveta. Zamestnanci FEM pripravili pre návštevníkov aj skvelý guláš.

V rámci kultúrneho programu v popoludňajších hodinách záplava študentov pred budovou pavilónu S privítala hostí, medzi ktorými boli známe osobnosti - herečka Eva Pavlíková, spevák Kuli z hudobnej skupiny DESMOD, herec Robo Jakab, influencerka Simi Huttnerová, známi hokejisti HK Nitra – Kristopher Royce Versteeg, Judd Blackwater, Miroslav Pupák, Braňo Mezei a Jozef  Stümpel, ktorý doteraz odohral v slovenskej reprezentácii 106 reprezentačných zápasov. Celé podujatie prebiehalo v partnerstve s módnou značkou MIAMA a ALLORA v spolupráci s Miriam Kubíkovou. Hlavnou myšlienkou bola spojiť sily a pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Slávnostné podujatie otvorila dekanka FEM prof. Elena Horská. Ako povedala, čas vianočný sa blíži a vtedy sú dovolené aj zázraky. „Dnešná benefičná akcia je zázrakom dobrej vôle a dôvodom na radosť znásobenú štedrosťou. Výťažok z vianočného dňa poputuje Detskej onkológii v Bratislave a v Košiciach, na Stredné odborné učilište pre žiakov s telesným a mentálnym postihnutím v Bratislave, a ako bolo na FEM-ke posledné roky dobrým zvykom, časť výťažku bude venovaná na dobročinné ciele na základe návrhov, ktoré prídu z radov zamestnancov, prípadne študentov FEM. Život, zdravie a šťastie sú vzácne veci. Ich hodnotu, žiaľ, vnímame najviac vtedy, keď nám chýbajú. Zišli, aby sme spoločne pomohli nasmerovať vianočnú radosť tam, kde si to naozaj veľmi zaslúžia,“ uviedla dekanka.  

Na podujatí vystúpil aj riaditeľ SOU pre žiakov s telesným a mentálnym postihnutím v Bratislave Mgr. Eduard Fila a medicínsky riaditeľ FN Nitra MUDr. Marián Bakoš. 

Vo svojom slove všetci hostia vysoko ocenili snahu študentov spoločne prežiť skutočnú vianočnú radosť prostredníctvom menších aj väčších skutkov dobra a lásky. 

Kolo príhovorov zakončil známy dídžej Džej Džej.

Neodmysliteľnou súčasťou otvorenia Vianočného dňa na FEM bolo rozosvietenie vianočného stromčeka. Podujatie pokračovalo vo večerných hodinách vianočnou afterparty v disco bare Luna Club.  

Zdroj:

Photogallery of this article: