Tatiana Betáková je Slovenkou roka vo vede a výskume

25.06.2022

Dňa 23. júna odovzdávali významné ocenenie Slovenka roka 2022. Každoročne sa medzi nominovanými dámami nachádzajú vedkyne a pedagogičky z Univerzity Komenského. Tento rok si cenu v kategórii veda a výskum odniesla Tatiana Betáková z Prírodovedeckej fakulty UK.

Docentka Tatiana Betáková skúma vírus chrípky a imunitnú odpoveď a patogenitu vírusov. Okrem toho, že pôsobí na Katedre mikrobiológie a virológie Prírodovedeckej fakulty UK je vedeckou pracovníčkou Biomedicínskeho centra SAV. Dvakrát získala Cenu SAV za popularizáciu vedy a spoločenské aplikácie vedy.

Ocenenie sa udeľuje v kategóriách biznis a manažment, médiá a komunikácia, umenie a kultúra, veda a výskum, podpora mladých talentov, vzdelávanie, šport, charita a sociálna práca, zdravotníctvo. Absolútnou Slovenkou roka je Eva Nebusová, riaditeľka Strednej odbornej školy polytechnickej Jana Antonína Baťu vo Svite.

Podujatie Slovenka roka sa konalo v priestoroch bratislavskej Reduty, pričom RTVS poskytla divákom aj priamy prenos. 

Zdroj: https://uniba.sk/spravodajsky-portal/detail-aktuality/back_to_page/univerzita-komenskeho/article/vedkyna-prirodovedeckej-fakulty-uk-je-slovenkou-roka-2022/