O mesiac sa otvoria brány výstavy Agrokomplex 2023. Nebude na nej chýbať ani naša univerzita

20.07.2023

Od 17. do 20. augusta sa na nitrianskom výstavisku uskutoční 48. ročník medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex. Organizátori pripravili pestrú ponuku noviniek z oblasti poľnohospodárstva a potravinárstva, ale aj bohatý program pre odbornú i laickú verejnosť.

V rámci Národnej výstavy hospodárskych zvierat  predvedú chovateľské zväzy takmer 600 jedincov tradičných hospodárskych zvierat. Pripravené sú vystúpenia Národného žrebčína Topoľčianky, gazdovský dvor s expozíciou malých hospodárskych zvierat či ukážky pasenia oviec so psom.   Novinkou  je projekt #Dotkni_sa_života, ktorý predstaví návštevníkom nielen špičkové plemenné zvieratá vo výstavnej kondícii, ale aj ich chov dbajúci o blaho zvieraťa, až po špičkový a zdravý produkt, ktorý budú môcť ochutnať.

Podtitulom tohtoročnej výstavy Agrokomplex je „Návrat ku koreňom“, ktorý návštevníkov zavedie k zvykom, tradíciám a remeslám a zoznámi ich so zásadami regeneratívneho poľnohospodárstva.

Novinkou bude projekt Jedáleň 21. storočia v pavilóne B, ktorý návštevníkom názorne ukáže, ako pojať školské stravovanie moderne – zdravo, bezpečne, efektívne, ekonomicky a ekologicky. Pavilón A bude venovaný odborným prednáškam a diskusiám na tému výživy, potravinárstva, ekológie či ochrany pôdy.

Na svoje si prídu aj milovníci poľovníctva, rybárstva a včelárstva, pre ktorých je pripravený samostatný pavilón, spolu so sprievodným programom.

Najväčšej pozornosti malých i veľkých farmárov sa vždy tešia najnovšie modely poľnohospodárskej techniky, ktorá sa v tomto roku predstaví na ploche 10-tisíc metrov štvorcových. V spolupráci so Slovenskou poľnohospodárskou univerzitou v Nitre bude od piatka do nedele prebiehať komentované predvádzanie poľnohospodárskych strojov priamo na výstavnej ploche.

Naša univerzita sa návštevníkom predstaví so samostatnou  expozíciou v pavilóne M2. Záujemcovia tu nájdu novinky z oblasti vedy a výskumu na SPU, aktuálne informácie o ponuke štúdia a službách pre prax a širokú verejnosť. Súčasťou bude prezentácia fakúlt a predaj knižných noviniek z Vydavateľstva SPU.

Na výstavnej ploche pred pavilónom M1 sa bude prezentovať Technická fakulta, pripravené sú jazdy zručnosti na traktore pod vedením inštruktorov autoškoly Akadémia.

 

Viac na https://agrokomplex.sk/agrokomplex/

Zdroj: http://www.uniag.sk/sk/aktualne-informacie/o-mesiac-sa-otvoria-brany-vystavy-agrokomplex-2023-nebude-na-nej-chybat-ani-nasa-univerzita