Nitrianska automobilka venovala Technickej fakulte skeletové modely vozidiel. Budú slúžiť ako pomôcky pri výučbe

08.07.2021

Predstavitelia Technickej fakulty SPU v Nitre sa 26. mája stretli so zástupcami spoločnosti Jaguar Land Rover, aby rokovali o možnostiach ďalšej spolupráce. Súčasťou stretnutia bolo odovzdanie modelov vozidiel, vyrábaných v spoločnosti JLR.

Na rokovaní, ktoré sa uskutočnilo na pôde automobilky, sa zúčastnil Russell Leslie, prevádzkový riaditeľ nitrianskeho závodu, Pete Robinson, senior manažér pre nábeh výroby, Miroslava Remenárová, manažérka pre firemné vzťahy a Juraj Récky,poradca pre talenty, vzdelávanie a rozvoj. Technickú fakultu reprezentoval dekan Roman Gálik a prodekani Ján Kosiba a Jozef Žarnovský.

Návrhy spolupráce sa týkali najmä vedenia záverečných prác v JLR formou mentoringu a konzultácií, prednášok pre študentov, účasti odborníkov z JLR  ako členov komisií na štátnych skúškach a prezentácie spoločnosti na kariérnych dňoch, ktoré bude fakulta organizovať. Pri tejto príležitosti spoločnosť JLR venovala Technickej fakulte dva skeletové modely najnovších vozidiel, ktoré vyrábajú v nitrianskej automobilke. Budú využívané ako vizuálne pomôcky pri výučbe študentov.

 

Zdroj: https://www.uniag.sk/sk/aktualne-informacie/nitrianska-automobilka-venovala-technickej-fakulte-skeletove-modely-vozidiel-budu-sluzit-ako-pomocky-pri-vyucbe/