Jubilejný 10.ročník Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tretieho veku

22.09.2021

Kontinuitu sme zachovali a 3 krajiny z Európy sa zúčastnili už 10. ročníka - Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tretieho veku vo Zvolene.

Jubilejný 10. ročník Medzinárodnej športovej olympiády pre študentov Univerzít tretieho veku sa uskutočnil na pôde Technickej univerzity vo Zvolene od 17. - 19. septembra 2021. Po „pandemickom roku“, kde sme mali len slovenských študentov sme boli veľmi radi, že napriek problémom a opatreniam vo viacerých štátoch k nám zavítali tradiční hostia z Ukrajiny (Lutsk) a z Českej republiky (Bruntál) a domácich študentov zastupovali UTV Bratislava, UTV Martin a domáca UTV Zvolen.

Viac ako 55 študentov UTV súťažilo v prvom doobedňajšom športovom bloku v streľbe zo vzduchovej pušky, stolnom tenise a pretláčaní rukou. V druhom bloku to bola súťaž o „Najvšestrannejšieho olympionika“, kde disciplíny boli prispôsobené veku súťažiacich a boli to šípky, hod na presnosť, kop na bránu a hod na basketbalový kôš. Druhý deň pozostával z turnaja v bowlingu, kde organizátor UTV Zvolen vyhodnotil nielen najlepší tím, ale aj najlepšieho hráča a hráčku. Najlepší športovec do 65 rokov bol Leonid Panasiuk z Ukrajiny, nad 65 rokov Mykola Bilera (UKR), najlepšia športovkyňa do 65 rokov Alla Shymanska (UKR) a nad 65 rokov domáca Oľga Hradecká (SVK).

„Aj napriek rôznym obmedzeniam som veľmi rád, že sa nám podarilo zachovať v organizácii kontinuitu. Nie je problém aktivitu zrušiť – to dokáže každý, ale nie každý sa dokáže popasovať so starosťami, ktoré dnešná doba prináša. Popri rôznych problémoch s organizáciou ako je prekladanie a rušenie sme mali aj tak dobrý pocit, že nezabúdame na seniorov, nezabúdame, že aj oni sa chcú stretávať a zažívať emócie ako pred pandémiou. Musíme si v spoločnosti uvedomiť, že najmä táto cieľová skupina, ktorá zostala niekedy v panelákoch sama má veľké psychické problémy a zábrany sa vôbec zúčastňovať nejakých spoločenských aktivít. Chcel by som sa poďakovať všetkým, ktorí prispeli na organizáciu tejto aktivity – Technickej univerzite vo Zvolene, poslancom BBSK, ale aj iným sponzorom a prispievateľom." uviedol Erik Selecký, vedúci Univerzity tretieho veku TU vo Zvolene.

Foto: UTV Zvolen

Zdroj: https://www.tuzvo.sk/sk/jubilejny-10rocnik-medzinarodnej-sportovej-olympiady-pre-studentov-univerzit-tretieho-veku