Imatrikulačný ples Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre: Kandráčovci vytvorili elektrizujúcu atmosféru

04.12.2019

Ako je už dlhé roky zvykom, prijatie nových študentov na pôde Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre býva spojené so slávnostným imatrikulačným plesom. Tento rok sa konal už šesťdesiaty prvýkrát.  

Záujem študentov (dokonca aj tých bývalých) o ples bol obrovský. Kapacita pavilónu na výstavisku Agrokomplex však umožnila vstup iba vyše tisícke hostí.

O otvorenie plesu sa postarala rektorka doc. Klaudia Halászová a moderátor plesu Richard Vrablec, ktorí spolu s hlavnými organizátormi zahájili podujatie symbolickým prípitkom.

Súčasťou bola i slávnostná imatrikulácia prvákov, ktorá prebiehala tradične – strihaním uší a pitím mlieka s kvapkou rumu. Skôr, ako na pódium vystúpili Kandráčovci, hlavní hostia programu, moderátor vyburcoval divákov súťažami o hodnotné ceny. Následne kapela z východného Slovenska vytvorila elektrizujúcu atmosféru a väčšinu času ani nemusela spievať, keďže celé skladby prespievali baviaci sa študenti. Vo výbornej atmosfére pokračovalo aj vystúpenie nitrianskej kapely Sematam, po ktorom sa začalo losovanie výhercov tombolových cien. Až do rána hral študentom do tanca DJ Dalton Mayer, mimochodom, tiež študent SPU.

Organizátori ďakujú všetkým, ktorí pomáhali pri príprave a organizácii a zároveň prispeli k tomu, že sa 61. imatrikulačný ples stal jedinečným a nezabudnuteľným.