Fakulta ekonomiky a manažmentu otvorila nahrávacie štúdio a relaxačnú zónu

20.05.2023

Fakulta ekonomiky a manažmentu Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre zmodernizovala ďalšie priestory, otvorila nahrávacie štúdio a rozšírila oddychovú zónu. Pásku slávnostne prestrihla dekanka Elena Horská.

Nové ŠTÚDIO FEM poskytne priestor pre projektové online stretnutia, nahrávanie prednášok a podcastov, ako aj offline postprodukciu, strih a úpravu videí. „Týmto formátom sa snažíme skvalitniť podmienky pre vzdelávanie, najmä externú formu štúdia a tvorbu moderných učebných materiálov,“ uviedla dekanka na otvorení. Moderný multifunkčný priestor je vybavený štyrmi televíznymi obrazovkami a mikrofónmi, troma kamerami a počítačom, ktorý pomocou softvérov zabezpečuje spracovanie obrazu a zvuku vysielaných cez platformy ako je MS Teams, Zoom, Youtube a ďalšie.

Štúdio otvorili za účasti poradkyne v oblasti spravovania a využívania sociálnych sietí Tamary Rogožníkovej Gončarovej, známej ako TAMI. Zároveň s ňou natočili historicky prvý podcast v novootvorenom štúdiu na tému Sociálne siete očami profíka.

Pribudla aj relax zóna

Nová interiérová relax zóna symbolicky a vizuálne prepája oddychové priestory medzi posluchárňou S-01 a zónou na občerstvenie. Vytvorila ju spoločnosť LIDL, ktorá na Fakulte ekonomiky a manažmentu už tri roky zastrešuje vzdelávací projekt v oblasti maloobchodu RETAIL akadémia a pred dvoma rokmi vybudovala na fakulte vonkajšiu oddychovú zónu.

Zdroj: http://www.uniag.sk/sk/aktualne-informacie/fem-otvorila-nahravacie-studio-a-relaxacnu-zonu-lidl