Akademické majstrovstvá SR a naši úspešní študenti

10.05.2022

Počas druhej májovej nedele sa v Bratislave na atletickom štadióne Pavla Gleska v športovom areáli Mladá garda konali Akademické majstrovstvá SR v atletike 2022. Ide o preteky, v ktorých sa zvlášť vyhodnocujú výkony maturantov, vysokoškolákov a absolventov maximálne rok po skončení štúdia. Na štarte sa 8. mája 2022 objavili aj tri študentky, jeden študent a jedna absolventka našej univerzity, ktorým sa podarilo až sedemkrát umiestniť na pódiu.

Študentka žurnalistiky Simona Takácsová zvíťazila v prekážkových behoch na 100 aj 400 m. Lenke Kovačovicovej, študentke učiteľstva telesnej výchovy a psychológie, priniesli preteky dve druhé miesta, a to z behu hladkej aj prekážkovej „stovky“. Druhé miesto v skoku do diaľky si vybojovala Veronika Haviarová, absolventka učiteľstva výtvarného umenia a etickej výchovy. Z rovnakej disciplíny si bronz odniesla študentka predškolskej a elementárnej pedagogiky Tereza Fehérová, ktorá pretekala aj v behu na 100 m a skončila v ňom na 8. mieste.

Jediným mužským zástupcom UKF bol Tomáš Vlkovič, študent učiteľstva telesnej výchovy a techniky. V behu na 200 m skončil ôsmy, beh na 400 m však vyhral.
Kompletné výsledky pretekov aj s výkonmi našich reprezentantov nájdete na webe Slovenského atletického zväzu.


Text: Tímea Kamenická, R – Kancelária rektora
Foto: archív doc. PaedDr. Jaroslava Broďániho, PhD., PF – Katedra telesnej výchovy a športu

Zdroj: https://www.ukf.sk/verejnost/aktuality/udalosti/5409-akademicke-majstrovstva-sr-a-nasi-uspesni-studenti