V. Kozin: Nové obdobie studenej vojny a upevnenie európskej bezpečnosti (LECTIONES MAGISTRALES Vysokej školy Danubius)

Forma podujatia: Prednášky › Zahraničný prednášajúci
Termín konania: 05.03.2015
Miesto podujatia: v prednáškovej miestnosti G Vysokej školy Danubius, 11:00
Usporiadateľ: VŠD
Odborný gestor podujatia: VŠD
Odkaz na stránku konferencie: http://www.vsdanubius.sk/files/181/sk/pozvanka-kozina.pdf
Kľúčové slová: studená vojna európska bezpečnosť
Rokovací jazyk: Anglický
Ruský
Slovenský

Hlavný cieľ

-

Tématické okruhy

Kozin Vladimir Petrovič riadi poradnú skupinu riaditeľa ruského Ústavu strategických štúdií (RISS) a administratívy prezidenta Ruskej federácie. Je dopisujúci člen Ruskej akadémie prírodných vied a profesor Ruskej Akadémie vojenských vied, člen Ruskej združenia "Analytika". Je kandidátom historických vied, taktiež držiteľom akademickej hodnosti „Vedecký a štátny poradca Ruskej federácie 2. triedy“, diplomatickej hodnosti "Poradca 1. triedy" a titulu "Čestný člen štábu ruského ministerstva zahraničia.

V roku 1972 vyštudoval Moskovský štátny inštitút medzinárodných vzťahov, v roku 1981 ukončil postgraduálny kurz na Diplomatickej akadémii ZSSR a v roku 1995 absolvoval Kráľovskú akadémiu obranných štúdií so sídlom v Londýne. V rokoch 1972-2012 zastával rôzne pozície Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie. V rokoch 2008-2010 pôsobil ako vedúci Oddelenia analýz a prognóz ázijsko-tichomorskej spolupráce a v rokoch 2010 - 2012 bol zástupcom riaditeľa Informačného a tlačového odboru a vedúcim Informačného a analytického centra ruského ministerstva zahraničia. Bol tiež členom Rady expertov interagentúrnej pracovnej skupiny prezidentskej administratívy Ruskej federácie o spolupráci s NATO o protiraketovej obrane (od doby jej vzniku až do ukončenia jej činnosti v októbri 2013).

Vladimir P. Kozin je autorom viac než 340 rôznych publikácií vrátane siedmich monografií, napríklad: „Vývoj amerického systému protiraketovej obrany a postavenie Ruska (1945-2013)“, „Americké jadrové doktríny a prognóza americkej vojenskej politiky do roku 2075“ , či "Vojenská politika a stratégie USA v geopolitickej dynamike XXI storočia", atď.

Ďalšie informácie

-

Informáciu o podujatí vložil:
Mgr. Jarmila Švihranová, PhD. (jarmila.svihranova@gmail.com)
Posledná aktualizácia: 11.11.2015 12:14

Filter

Ste organizátorom konferencie alebo seminára a máte záujem pridať ho k nám?

Pridať podujatie