Rozvojový deň 2013: Slovensko pomáha vo svete už viac ako 10 rokov

Forma podujatia: Konferencia › S medzinárodnou účasťou
Termín konania: 18.10.2013
Miesto podujatia: Stará tržnica v Bratislave
Usporiadateľ: Platforma MVRO
Odborný gestor podujatia: MZVaEZ SR
Odkaz na stránku konferencie: http://www.mvro.sk
Kľúčové slová: rozvojová spolupráca humanitárna pomoc mimovládne rozvojové organizácie SlovakAid globálne vzdelávanie
Rokovací jazyk: Slovenský

Hlavný cieľ

Cieľom je vytvoriť priestor na predstavenie, spopularizovanie a ocenenie subjektov aktívnych v oblasti rozvojovej spolupráce, humanitárnej pomoci a globálneho vzdelávania (MVRO, vzdelávacie inštitúcie, štátni a súkromní aktéri, médiá, samosprávy, ministerstvá, dobrovoľníci, Slovenský UNDP Trust Fund, ambasády, a i.) v snahe získať ďalšiu priazeň, podporu a väčšiu angažovanosť verejnosti na aktivitách slovenských organizácií.

Tématické okruhy

Globálne vzdelávania na školách Práca a dobrovoľníctvo v rozvojových krajinách Fair trade alebo konvenčný obchod spojené s moderovaním varením s Jaroslavom Žídekom Média a rozvoj

Ďalšie informácie

Slovensko pomáha vo svete už viac ako 10 rokov. Viete, čo znamená spojenie rozvojová spolupráca? Príďte na stretnutie s komunitou ľudí, ktorá o tom niečo vie. Ukážeme vám ako sa z igelitiek vyrábajú hračky a čo je to svet v nákupnom košíku. Vychutnáte si rozvojové varenie, kde sa dozviete aj to, prečo je fairtrade čokoláda taká drahá. Vypočujete si z prvej ruky, čo to je rozvojové dobrovoľníctvo a ukážeme vám, čo robia slovenské larvy v Keni. Večer na benefičnom koncerte vystúpia Solo Dja Kabako z Burkina Faso, La3no Cubano, Anna Veselovská a Vertigo. To všetko môžete zažiť v piatok 18. októbra v bratislavskej Starej tržnici počas Rozvojového dňa. Podujatie je podporené programom SlovakAid pri príležitosti 10. výročia jeho založenia.

Informáciu o podujatí vložil:
Tigran Aleksanyan (tigran.aleksanyan@mvro.sk)
Posledná aktualizácia: 10.10.2013 06:52

Filter

Ste organizátorom konferencie alebo seminára a máte záujem pridať ho k nám?

Pridať podujatie