Univerzita

University College Prague – Vysoká škola mezinárodních vztahů a Vysoká škola hotelová a ekonomická s.r.o.

Logo univerzity

Profil univerzity

Prestížna vysoká škola s históriou

University College Prague (UCP) vznikla spojením dvoch uznávaných vysokých škôl - Vysoké školy mezinárodních a veřejných vztahů Praha (VŠMVV) a Vysoké školy hotelové a ekonomické (VŠHE). UCP nadväzuje na viac ako 20-ročné tradície VŠMVV a VŠHE a naďalej sa zameriava na vzdelávanie v humanitných, politických a ekonomických študijných programoch. Od roku 2007 má ako jediná súkromná česká vysoká škola pobočku aj na Slovensku, ktorá sa špecializuje na výučbu medzinárodných vzťahov a diplomacie, managementu a marketingu a hotelierstva. 

Vďaka výbornej reputácii našej školy s nami spolupracujú aj mnohé významné inštitúcie (napr. Ministerstvo zahraničných vecí SR, Asociácia Public Relations, EPSO), preto dokážeme našim študentom vybaviť prestížne stáže už počas štúdia.

Prvotriedni vyučujúci

Každý študijný program vedú erudovaní praktici, ktorí sú rešpektovaní vo svojom odbore.

Študijné programy Medzinárodné vzťahy a diplomacia (Bc.)Medzinárodné a diplomatické štúdiá (Mgr.) garantuje prof. Eduard Gombár, ktorý pracoval v diplomatických službách ČR viac ako tri dekády a taktiež pôsobil ako poradca niekoľkých ministrov zahraničných vecí ČR. Ďalší vyučujúci z Katedry medzinárodných vzťahov taktiež pôsobili na vysokých pozíciách v rámci diplomacie, zastávali ministerské posty či pôsobili v medzinárodných organizáciách.   

V rámci štúdijného programu Medzinárodného management a marketingu (Bc.) sa študenti stretaváju s manažérmi z praxe či podnikateľmi a získavajú tak poznatky, ktoré môžu využiť na budovanie vlastného portfólia alebo firmy. Vysoké zameranie na praktickú využiteľnosť garantuje doc. Ing. Monika Palatková, Ph.D., ktorá je bývala riaditeľka Českej centrály cestovného ruchu – CzechTourism a členkou viacerých asociáci ako napríklad Mezinárodní organizace odborníků v oblasti turismu AIEST či Česká manažerská asociace.

V rámci štúdia špecializácie Hotelierstvo (Bc.) má študent šancu stretnúť sa s riaditeľmi hotelov, prevádzkovateľmi reštaurácií, majiteľmi cestovných kancelárií či s generálnou riaditeľkou najväčšieho aquaparku v strednej Európe Ing. Mgr. Vladanou Horákovou MBA.

Keď 5 je viac ako 7

Iba u nás môžu diaľkoví študenti vyštudovať bakalárske a magisterské štúdium v štandardnej dĺžke 5 rokov a nie 7, ako je to bežné pri diaľkovom štúdiu. Nielenže títo študenti nestratia 2 roky života štúdiom navyše, ale ešte aj ušetria značný objem peňazí, keďže budú platiť školné o 2 roky menej. Pre budúcich študentov, ktorí už pracujú alebo sa chystajú pracovať sme jasná voľba!

Dôraz na kvalitu a individualitu

Výuka prebieha v skupinkách, ktoré sú menšie ako priemerná stredoškolská trieda a semináre sa uskutočňujú v individuálnych skupinách. Vďaka tomu vyučujúci poznajú študentov po mene a vnímajú ich ako osobnosti a nie ako čísla v indexe. Taktiež nie je problém si dohodnúť individuálne konzultačné hodiny s pedagógmi alebo konzultovať online.

Exkluzívne priestory

Výučba na UCP v Bratislave prebieha v jedinečných priestoroch druhej najvyššej budovy v hlavnom meste - Tower 115.

Tower 115 sa nachádza v srdci novovznikajúceho downtownu v centre Bratislavy. To zaisťuje bezproblémovú dostupnosť autom alebo mestskou hromadnou dopravou. Navyše, vďaka výbornej polohe si môžu študenti napríklad odskočiť počas prestávky na obed do Eurovei, ktorá je vzdialená od školy len pár metrov alebo si zájsť so spolužiakmi do Starého Mesta po vyučovaní. Okrem toho sú všetky priestory školy klimatizované, vďaka čomu majú študenti garantovaný maximálny komfort aj v teplých jarných a letných mesiacoch. 

Úspešní absolventi

Dobré meno a reputácia sú pre nás všetkým. Najmä vďaka týmto dvom atribútom fungujeme už viac ako 20 rokov a máme za sebou príbehy tisícok úspešných absolventov. Aj vďaka titulu z UCP sa mnoho našich absolventov stalo úspešnými politikmi, manažérmi, majiteľmi firiem, veľvyslancami či redaktormi. Všetci študenti, ktorí dokončia štúdium sa automaticky stávajú členmi UCP Alumni klubu, kde sú v kontakte s ostatnými absolventmi a môžu si navzájom pomáhať a podporovať sa v kariérnom raste.

Študijné miesta

Sídlo univerzity

Pribinova 25, 811 09, Bratislava

+421 944 531 017

Kalendár termínov

Ľutujeme, vysoká škola k dnešnému dňu neuviedla potrebné informácie.

Celouniverzitné študijné programy

Chystáš sa študovať na vysokej škole na Slovensku? Teraz môžeš získať štipendium až 9 000 € počas prvých troch rokov štúdia. Viac informácií

Detail univerzity

HelpDesk

0911 154 882
0910 288 664
037 / 6414881
037 / 6414890
(7.30 - 15.30 h.)

helpdesk

 

Zodpovednosť za obsah: Denis Melas, MSc. (denis.melas@vsmvv.cz)
Posledná aktualizácia: 30.05.2023 22:10

Upozorniť na neaktuálne údaje