(EU CODE WEEK)

Type of event: Seminar › Home (in SR)
Event dates: 07.10.2023 - 22.10.2023
Event location: online
Organizer: Digitálna koalícia a Ženský algoritmus
Professional sponsor of event: AjTyvIT
Held under the auspices of: Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie
Link to conference site: https://codeweek.eu/
Keywords: digitálna gramotnosť digitálne technológie programovanie digitálna edukácia
Working languages: English
Slovak

The main objective

Európsky týždeň programovania je nezávislá iniciatíva, ktorej cieľom je priblížiť každému programovanie a digitálnu gramotnosť zábavnou a pútavou formou.

Európsky týždeň programovania je nezávislé hnutie, ktoré oslavuje tvorivosť, riešenie problémov a spoluprácu prostredníctvom programovania a ďalších technologických aktivít. Zámerom je viac zviditeľniť programovanie, ukázať mladým, dospelým a starším ľuďom, ako vdýchnuť život nápadom pomocou programovania, rúcať mýty o týchto zručnostiach a spojiť motivovaných ľudí, aby sa spolu vzdelávali.

Digitálna koalícia a Ženský algoritmus s podporou Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, s ambasádorom aktivity na Slovensku – AjTyvIT, s podporou Junior Achievement Slovensko a NEXTECH sa spájajú, aby vytvorili jedinečnú a inšpiratívnu príležitosť pre našich študentov, pedagógov a všetkých, ktorí sú zapojení do oblasti digitálnej edukácie. 

EU CODE WEEK nie je iba týždennou sériou aktivít, ale aj príležitosťou na zlepšenie digitálnej gramotnosti, podporu tvorivosti a inovácie v našom vzdelávacom systéme a podnietenia záujmu o digitálne technológie medzi mladými ľuďmi.

Práve preto sme si pre Vás pripravili 4 online workshopy v trvaní 90 minút, počas ktorých účastníkov skúsená lektorka digitálnych zručností prevedie procesom registrácie na CodeWeek a výhodami pre školy či vzdelávacie organizácie.

 

Topic circuits

Ukážeme si databázu aktivít CodeWeek a predstavíme podrobnejšie 2 konkrétne aktivity aj s materiálmi, ktoré učitelia/ky hravo zvládnu so žiakmi počas svojich hodín informatiky alebo krúžku v období počas trvania CodeWeeku (7 - 22.10.2023).

Na webinári bude priestor aj na otázky a zdieľanie dobrej praxe.

 

Next information

Webináre budú dostupné v nasledovných dňoch a časoch a na nasledovnom linku:

CodeWeek Slovensko
https://zoom.us/j/91066222636?pwd=K1FOcEtLR0NKdGVUK3AzUW5KVjdkQT09
Meeting ID: 910 6622 2636
Passcode: codeweek

Piatok 6.10. o 14,00 hod
Streda 11.10. o 16,00 hod
Piatok 13.10. o 14,00 hod
Streda 18.10. o 16,00 hod

Pripojte sa k našej snahe, prosím, a neváhajte sa prihlásiť na naše webináre prostredníctvom formulára.

Ak už máte naplánovanú aktivitu so žiakmi / študentami v období trvania CodeWeeku, zaregistrujte ju na stránke Codeweeku čím skôr a pomôžte nám zvýšiť počet slovenských aktivít, nech Slovensko nezaostáva. (link na registráciu aktivity Codeweek - https://codeweek.eu/ stránka je dostupná aj v slovenčine.

Last update: 12.10.2023 14:13

Filter

Are you the organiser of a conference or seminar and interested in adding it to our site?

Add an event