verzia pre tlač poslať na email
Absolvent UKF v Nitre Matej Tóth olympijským víťazom 25.08.2016

Slovenský chodec Matej Tóth dosiahol po vlaňajšom zisku titulu majstra sveta ďalší výnimočný úspech. V nesmierne silnej konkurencii chôdze na 50 kilometrov na pláži Pontal triumfoval v čase 3:40:58 h, s 18-sekundovým náskokom pred obhajcom zlata z Londýna Austrálčanom Jaredom Tallentom. Získal tak na OH v Rio de Janeiro zlatú medailu, ktorá je pre Slovensko prvá olympijská z atletiky v ére samostatnosti.

Pred Univerzitou Komenského sa konala spomienka na okupáciu z roku 1968 23.08.2016

V piatok 19. augusta 2016 sa pred historickou budovou Univerzity Komenského na Šafárikovom nám. v Bratislave konala pietna spomienka na okupáciu Československa vojskami Varšavskej zmluvy z roku 1968. Na podujatí sa okrem vedenia Univerzity Komenského zúčastnili aj zástupcovia veľvyslanectiev v SR, Konfederácie politických väzňov Slovenska, Bratislavského samosprávneho kraja i hlavného mesta SR a ďalší.

Lastminuty pre študentov: Prehľad vysokých škôl, kam sa dá ešte prihlásiť, presné termíny a poplatky 23.08.2016

Výber vysokej školy patrí k najväčším dilemám na prahu dospelosti. Ak ešte stále váhate, či najbližších niekoľko rokov života zasvätíte ďalšiemu štúdiu, prečítajte si, čo absolventom ponúkajú slovenské vysoké školy a kde všade ešte môžete poslať prihlášku na sklonku leta.

SPU sa úspešne prezentuje na výstave Agrokomplex 19.08.2016

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre sa aj tento rok zúčastňuje na jednej z najvýznamnejších medzinárodných výstav svojho druhu na Slovensku – 43. ročníku poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2016.

Medici Univerzity Komenského môžu využívať unikátnu novinku - biotlačiareň 16.08.2016

Medici Univerzity Komenského v Bratislave (UK) môžu využívať unikátnu novinku – 3D biotlačiareň. Tento prístroj na Ústave simulačného a virtuálneho medicínskeho vzdelávania Lekárskej fakulty UK je schopný vytlačiť živé bunky. Vďaka biotlačiarni sa pre medikov Univerzity Komenského otvoria nové možnosti v oblasti regeneratívnej medicíny.


HelpDesk
037 / 6414881
0911 154 882
0911 154 214

Úspechy Kvapky krvi Univerzity sv. Cyrila a Metoda

14.11.2013

Študentská kvapka krvi UCM (ŠKK UCM), dňa 14.11.2013 odštartovala už svoj piaty ročník na pôde Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Humanitnú akciu opätovne zorganizoval absolvent FMK UCM  Ľubo Blišák v spolupráci s Národnou transfúznou službou v Trnave. Motto podujatia „Darovaním krvi dávaš = radosť + zdravie + lásku" malo osloviť nielen študentov univerzity, ale aj pracovníkov a pedagógov.

Počas predošlých ročníkov sa podelilo o svoje zdravie 147 darcov s ľuďmi, ktorí ho nemajú na rozdávanie.

O darovanie krvi formou registrácie prejavilo záujem presne 65 darcov.

Ako je zvykom po minulé ročníky, podujatie prišiel podporiť aj rektor univerzity Jozef Matúš, ktorý prišiel poďakovať organizátorom za doterajšiu spoluprácu a vyjadril podporu do ďalšieho obdobia.

Aj takýmto spôsobom univerzita chce vychovávať mladých ľudí a teda viezť ich k pravidelnému darcovstvu, ktoré je určené všetkým potenciálnym a samozrejme pravidelným darcom. Okrem šírenia osvety okolo darovania krvi spájajú organizátori ich aktivity aj s príbuznou oblasťou - s darovaním krvotvorných buniek a kostnej drene.

Tejto ušľachtilej akcie sa zúčastnilo 56 záujemcov z nich napokon darovalo 44. Z tohto celkového počtu bolo 27 prvodarcov. Pre veľký záujem  sa využila možnosť prevozu 14 darcov priamo do odberovej stanice NTS Trnava.  Konečné výsledky ukazujú, že akcia bola úspešná, nakoľko sa spolu vyzbieralo viac ako 19 litrov krvi.

Ďakujeme všetkým zúčastneným  a veľká vďaka patrí sponzorom Shirtinator reklamno-grafickému štúdiu Crystal Group, ktorí na pamiatku darcom poskytli vecné dary vo forme limitovanej edície tričiek a taktiež aj spomienkové perá s motívom novembrovej ŠKK.

Prví traja darcovia dostali darčekové predmety od univerzity, ako spomienku na túto humanitnú akciu.

Poslaním Univerzity sv. Cyrila a Metoda v Trnave je v duchu kresťanských a národných ideálov a v súlade s demokratickými zásadami vychovávať kvalifikovaných odborníkov, ktorí budú schopní úspešne rozvíjať slovenskú kultúru, vedu a vzdelanosť v kontexte európskeho a svetového kultúrneho dedičstva. V súčasnosti má štyri schopné, úspešné fakulty a jeden inštitút s kvalitným pedagogickým, ale i vedeckovýskumným pôsobením.

Zdroj:

Mgr. Dominika Zdaríleková

Referentka PR UCM v Trnave

dominika.zdarilekova@ucm.sk

Fotogaléria k článku: