verzia pre tlač poslať na email
Absolvent UKF v Nitre Matej Tóth olympijským víťazom 25.08.2016

Slovenský chodec Matej Tóth dosiahol po vlaňajšom zisku titulu majstra sveta ďalší výnimočný úspech. V nesmierne silnej konkurencii chôdze na 50 kilometrov na pláži Pontal triumfoval v čase 3:40:58 h, s 18-sekundovým náskokom pred obhajcom zlata z Londýna Austrálčanom Jaredom Tallentom. Získal tak na OH v Rio de Janeiro zlatú medailu, ktorá je pre Slovensko prvá olympijská z atletiky v ére samostatnosti.

Pred Univerzitou Komenského sa konala spomienka na okupáciu z roku 1968 23.08.2016

V piatok 19. augusta 2016 sa pred historickou budovou Univerzity Komenského na Šafárikovom nám. v Bratislave konala pietna spomienka na okupáciu Československa vojskami Varšavskej zmluvy z roku 1968. Na podujatí sa okrem vedenia Univerzity Komenského zúčastnili aj zástupcovia veľvyslanectiev v SR, Konfederácie politických väzňov Slovenska, Bratislavského samosprávneho kraja i hlavného mesta SR a ďalší.

Lastminuty pre študentov: Prehľad vysokých škôl, kam sa dá ešte prihlásiť, presné termíny a poplatky 23.08.2016

Výber vysokej školy patrí k najväčším dilemám na prahu dospelosti. Ak ešte stále váhate, či najbližších niekoľko rokov života zasvätíte ďalšiemu štúdiu, prečítajte si, čo absolventom ponúkajú slovenské vysoké školy a kde všade ešte môžete poslať prihlášku na sklonku leta.

SPU sa úspešne prezentuje na výstave Agrokomplex 19.08.2016

Slovenská poľnohospodárska univerzita (SPU) v Nitre sa aj tento rok zúčastňuje na jednej z najvýznamnejších medzinárodných výstav svojho druhu na Slovensku – 43. ročníku poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy Agrokomplex 2016.

Medici Univerzity Komenského môžu využívať unikátnu novinku - biotlačiareň 16.08.2016

Medici Univerzity Komenského v Bratislave (UK) môžu využívať unikátnu novinku – 3D biotlačiareň. Tento prístroj na Ústave simulačného a virtuálneho medicínskeho vzdelávania Lekárskej fakulty UK je schopný vytlačiť živé bunky. Vďaka biotlačiarni sa pre medikov Univerzity Komenského otvoria nové možnosti v oblasti regeneratívnej medicíny.


HelpDesk
037 / 6414881
0911 154 882
0911 154 214

Hodnotenie slovenských vysokých škôl agentúrou ARRA

22.12.2009

Akademická rankingová a ratingová agentúra(ARRA) predkladá piate hodnotenie slovenských vysokých škôl, ktoré sa opiera o podrobnú analýzu verejne dostupných a verifikovateľných údajov o ich vedeckej činnosti,
pedagógoch, počtoch študentov, záujme o štúdium, grantoch a doktorandskom štúdiu.
Tlačovú správu a samotné hodnotenie vysokých škôl pre rok 2009 s prílohami a prezentáciami nájdete na URL: http://www.arra.sk/.

"Nie sú to verifikované údaje a potom samozrejme aj to hodnotenie môže byť subjektívne," reagoval minister školstva. Podľa neho ARRA nedisponuje hodnovernými údajmi, ktoré poskytujú VŠ, ale sťahuje si ich z internetu či iných správ.

Zdroj: sme.sk