verzia pre tlač poslať na email
FF TU začala akademický rok prednáškami jedného z najvýznamnejších filozofov súčasnosti. Týždeň s Ernestom SOSOM 29.09.2014

FF TU začína akademický rok prednáškami jedného z najvýznamnejších filozofov súčasnosti. Týždeň s Ernestom SOSOM.

Prorektor UK prof. Ján Turňa laureátom ceny European Projects Awards 26.09.2014

Dňa 8. októbra 2014 bude v priestoroch Európskeho parlamentu v Bruseli ocenený prof. RNDr. Ján Turňa, CSc., prorektor Univerzity Komenského v Bratislave a zároveň generálny riaditeľ Centra vedecko-technických informácií SR. Profesor Turňa sa stane laureátom 4. ročníka ceny European Projects Awards, ktorú organizuje European Project Association (EPA).

Deň otvorených dverí 2014 na UPJŠ v Košiciach 25.09.2014

UPJŠ v Košiciach v spolupráci s Odborom školstva Košického samosprávneho kraja pozýva všetkých záujemcov o štúdium, pedagógov, rodičov a priaznivcov UPJŠ na Deň otvorených dverí 2014.

Architekti plánujú podobu budúcich solárnych miest 24.09.2014

Mestá v budúcnosti zmenia podobu. Podľa smernice Európskej únie musia mať budovy o pár rokov nulovú spotrebu energie. Ak na domoch dnes pribúdajú solárne kolektory, v budúcnosti by si ekologické domy dokonca mohli ušetrenú energiu vymieňať s menej úspornými, napr. s historickými pamiatkami. Zmení sa aj tvar budov. Budú tvarované s ohľadom na pohyb slnka. Výskumom „solárnych miest“ sa zaoberajú odborníci z Fakulty architektúry Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Súťaž o najlepšiu fotografiu pre mladých ľudí 23.09.2014

Ešte stále sa môžete zapojiť do súťaže pre deti a mladých ľudí o najlepšiu fotografiu.


HelpDesk
037 / 6414881
0911 154 882
0911 154 214

Hodnotenie slovenských vysokých škôl agentúrou ARRA

22.12.2009

Akademická rankingová a ratingová agentúra(ARRA) predkladá piate hodnotenie slovenských vysokých škôl, ktoré sa opiera o podrobnú analýzu verejne dostupných a verifikovateľných údajov o ich vedeckej činnosti,
pedagógoch, počtoch študentov, záujme o štúdium, grantoch a doktorandskom štúdiu.
Tlačovú správu a samotné hodnotenie vysokých škôl pre rok 2009 s prílohami a prezentáciami nájdete na URL: http://www.arra.sk/.

"Nie sú to verifikované údaje a potom samozrejme aj to hodnotenie môže byť subjektívne," reagoval minister školstva. Podľa neho ARRA nedisponuje hodnovernými údajmi, ktoré poskytujú VŠ, ale sťahuje si ich z internetu či iných správ.

Zdroj: sme.sk